Hlavní navigace

Snížená sazba DPH???

  • (neregistrovaný) 212.111.6.---

    16. 2. 2018 8:12

    Dobrý den,
    prosím o radu. Provedli jsme výměnu baterií v záložním zdroji elektrické energie, který je v bytovém domě. Vystavili jsme fa s 21 % DPH. Odběratel požaduje opravu fa se sazbou 15 % DPH. Domnívám se však, že výměna baterií není montážní ani stavební práce..nebo se pletu?
    prosím o radu
    děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 16. 2. 2018 8:40

      Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

      Re: snížená sazba DPH???
      nejde o to, jestli výměna baterií je nebo není montážní a stavební práce, to byste musel fakturovat plátci daně v režimu přenesení tedy bez daně,
      jde o to, že pokud se jedná o byty, sociální bydlení atd, § 48, 49 ZDPH, pak se musí fakturovat s 15% nikoliv s 21%

    • 16. 2. 2018 8:51

      koko (neregistrovaný) 212.111.6.---

      Re: snížená sazba DPH???
      vycházela jsem z §48, kde je uvedeno, že snížená sazba daně se uplatní při poskytnutí stavebních nebo montážních prací...takže zvažuji, zda výměna baterií spadá pod tyto práce. nevím, kde hledat...
      děkuji

    • 16. 2. 2018 9:04

      koko (neregistrovaný) 212.111.6.---

      Re: snížená sazba DPH???
      ještě neplním..v režimu PDP fakturovat nebudeme, odběratel je neplátce DPH..jde mi opravdu jen o správnou sazbu DPH
      děkuji

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).