Hlavní navigace

PŘÍSPĚVKOVÉ organizace ???

  • (neregistrovaný) 213.192.25.---

    16. 2. 2018 11:57

    Prosím, účtuji neziskové organizace "kovaným způsobem". Nyní po nás chtějí účtovat příspěvkové organizace. Potřebuji rychle vědět, jaký je rozdíl účtování mezi neziskovou a příspěvkovou organizací, v čem je příspěvková organizace jiná - především ohledně zdanění. Které § ZoDP se příspěvkové o. týkají? Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 16. 2. 2018 20:25

      horax

      Re: PŘÍSPĚVKOVÉ organizace ???
      Rozdíl není malý, účtují podle jiné vyhlášky, jiných standardů, vyhláška 250/200 Sb., vztah k zakladateli, ...
      ZODP platí pro všechny, jsou (obvykle) veřejně prospěšný poplatník, čili §18a a další.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).