Hlavní navigace

Fa do 10 tis za hotové

  • (neregistrovaný) 89.233.181.---

    17. 2. 2018 8:18

    Dobrý den, když prodám někomu něco do 10 tis, jsem neplátce, tak stačí pokladní doklaqd? stačí když dám já svoje razítko a napříšu do odběratele prodej za hotové? děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 17. 2. 2018 10:54

      .. (neregistrovaný) 178.17.10.---

      Re: fa do 10 tis za hotové
      "Fakturu" ve smyslu "žádost o zaplacení dluhu" nevystavujete v okamžiku, kdy při prodeji dojde současně k placení. Žádný dluh nevzniká.

      Při vystavování dokladů o prodeji se řídíte především
      * § 31 odst. 14) Zákona č. 455/1991 Sb. o živnostenském podnikání
      * § 435 odst. 1) Zákona č. 89/2012 Sb. občanský zákoník

      Přeji hezké sobotní dopoledne

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).