Hlavní navigace

Sleva na dítě

  • (neregistrovaný) 82.202.90.---

    19. 2. 2018 21:02

    Dobrý den,
    mohu si uplatnit slevu na dítě, když mé příjmy ze zaměstnání činí 65.700,- a dále příjmy dle §10 3.400,-?
    Počítají se příjmy dle §10 do potřebného minima?
    Děkuji,L.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 2. 2018 22:16

      .. (neregistrovaný) 178.17.10.---

      Re: Sleva na dítě
      Roční daňový bonus na dítě si v Přiznání k dani z příjmů za rok 2017 neuplatníte, protože Váš příjem podle § 6 ZDP nebyl alespoň ve výši šesti-násobku minimální mzdy.
      Příjmy podle § 10 ZDP se do příjmů dle § 35c ZDP nepočítají.

      http://www.financnisprava.cz/cs/dane/dane/dan-z-prijmu/informace-stanoviska-a-sdeleni/2016/prehled-nejvyznamnejsich-zmen-na-dani-z-7739

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).