Hlavní navigace

Vyúčtování daní

• (neregistrovaný) 77.237.156.---

23. 2. 2018 9:59

Dobrý den měla bych dotaz nastoupila jsem do pracovního poměru 5 měsíc 7 měsíc jsem začla marodit smlouva do 10 měs.marodim do teď mohu žádat o vyúčtování daní za celý rok? Mohu uplatňovat úlevu na školné a dítě 1 měs.pracovni poměr 2-4 Úřad práce dekuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 23. 2. 2018 10:13

Tina123 (neregistrovaný) 77.237.156.---

Re: Vyúčtování daní
      >>Dobrý den měla bych dotaz nastoupila jsem do
      >>pracovního poměru 5 měsíc 7 měsíc jsem začla marodit
      >>smlouva do
      >>10 měs.marodim do teď mohu žádat o vyúčtování daní za
      >>celý rok? Mohu uplatňovat úlevu na školné a dítě 1
      >>měs.pracovni poměr 2-4 Úřad práce dekuji
      >
      >Mohla jste žádat do 15.2.2018. A pokud budu žádat přes finanční úřad je také možné ale již nejsem v pracovním poměru od 1.11 jen jsem na neschopen je a to těhotenství která je pořád od 7 mesice

• 23. 2. 2018 10:18

Maxx (neregistrovaný) 213.155.230.---

Přes FÚ - to je daňové přiznání, to podat můžete. Vyplníte přiznání, doložíte potvrzení o zdanitelných příjmech.
      Jestli máte mzdu pouze v období 5-7 měsíc, tak jste daní asi moc nezaplatila, takže je otázka, jestli budete mít z čeho odečíst školkovné. Zvýhodnění na dítě - záleží na tom výdělku.

• 23. 2. 2018 10:21

.. (neregistrovaný) 178.17.10.---

Nebudete žádost o vyúčtování daní, ale budete podávat Přiznání k dani z příjmů fyzických osob. To můžete podat bez ohledu na to, zda jste či nejste zaměstnaná.

Otázkou je, zda jste si vydělala za rok více jak 66.tis.Kč, abyste měla nárok na daňový bonus na dítě. Nejlépe je to si to dopředu propočítat. Můžete si "zkušebně" vyplnit Přiznání k dani z příjmu FO na stránkách Finanční správy / EPO

Přiznání k dani z příjmů fyzických osob pro poplatníky mající pouze příjmy ze závislé činnosti ze zdrojů na území České republiky (včetně daňových nerezidentů České republiky) za zdaňovací období roku 2017

http://www.financnisprava.cz/cs/danove-tiskopisy/databaze-aktualnich-danovych-tiskopisu.aspx?lang=cs&rok=2018&tiskdruh=TDFU&dan=T_WEB01&skupina_T_SKUPINA05=1&a=1#search-result

• 23. 2. 2018 10:23

Kara

To nevadí, že už nejste v pracovním poměru. Podejte daňové přiznání, do kterého zahrnete všechny mzdy a sražené daně od obou zaměstnavatelů, tzn. od toho lednového i od toho druhého. Ovšem než ho podáte, nejprve si sečtěte hrubé mzdy od obou (ne nemocenskou nebo náhradu za nemoc, ale zdanitelné příjmy). K tomu si vyžádejte od obou potvrzení o zdanitelných příjmech.
      Pokud to dělá aspoň 66000 Kč, tak přiznání podejte a uplatníte dítě za tolik měsíců, kolik měsíců v roce jste ho vyživovala a neuplatnil ho nikdo jiný.
      Jestli ale ten součet hrubých zdanitelných mezd není 66000 Kč, tak se podívejte, jestli Vám byl někdy v roce vyplacený bonus. Pokud ano, tak přiznání nepodávejte, protože byste musela tento bonus vracet. Zkrátka záleží na konkrétních číslech.

• 23. 2. 2018 10:40

Tina123 (neregistrovaný) 77.237.156.---

>>>>Dobrý den měla bych dotaz nastoupila jsem do
      >>>>pracovního poměru 5 měsíc 7 měsíc jsem začla marodit
      >>>>smlouva do
      >>>>10 měs.marodim do teď mohu žádat o vyúčtování daní za
      >>>>celý rok? Mohu uplatňovat úlevu na školné a dítě 1
      >>>>měs.pracovni poměr 2-4 Úřad práce dekuji
      >>>
      >>>Mohla jste žádat do 15.2.2018. A pokud budu žádat
      >>>přes
      >>>finanční úřad je také možné ale již nejsem v
      >>>pracovním
      >>>poměru od 1.11 jen jsem na neschopen je a to
      >>>těhotenství která je pořád od 7 mesice
      >
      >To nevadí, že už nejste v pracovním poměru. Podejte
      >daňové přiznání, do kterého zahrnete všechny mzdy a
      >sražené daně od obou zaměstnavatelů, tzn. od toho
      >lednového i od toho druhého. Ovšem než ho podáte, nejprve si
      >sečtěte hrubé mzdy od obou (ne nemocenskou nebo náhradu
      >za nemoc, ale zdanitelné příjmy). K tomu si vyžádejte
      >od obou potvrzení o zdanitelných příjmech.
      >Pokud to dělá aspoň 66000 Kč, tak přiznání podejte a
      >uplatníte dítě za tolik měsíců, kolik měsíců v roce
      >jste ho vyživovala a neuplatnil ho nikdo jiný.
      >Jestli ale ten součet hrubých zdanitelných mezd není
      >66000 Kč, tak se podívejte, jestli Vám byl někdy v roce
      >vyplacený bonus. Pokud ano, tak přiznání nepodávejte,
      >protože byste musela tento bonus vracet. Zkrátka
      >záleží na konkrétních číslech. Tak to asi nemam šanci můj příjem za období činí 47015 a bonus jsem žádný neuplatňoval jinak děkuji

• 23. 2. 2018 10:46

Maxx (neregistrovaný) 213.155.230.---

Na bonus nedosáhnete. POkud Vám byla sražena nějaká daň, tak tu Vám přes přiznání vrátí FÚ zpátky.

• 23. 2. 2018 10:03

jasná. (neregistrovaný) 91.139.11.---

Ne, nemůžete požádat zaměstnavatele o provedení ročního zúčtování, to jste mohla udělat do 15.2. Teď si jedině můžete podat daňové přiznání.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).