Hlavní navigace

Služba z Ukrajiny.

  • (neregistrovaný) 185.159.169.---

    23. 2. 2018 13:31

    >>>>>>Dobrý den,
    >>>>>>
    >>>>>>máme fakturu od fyzické osoby z Ukrajiny. Kam s ní do
    >>>>>>DPH, prosím, a týká se i proclení? Děkuji.

    >>>>>o co vám fakturuje?

    >>>>Nějaký návrh konceptu elektroobvodu.
    >>>ř. 12 a 43 přiznání a KH A.2 (bez DIČ, bude hlásit
    >>>propustnou chybu, která je tolerována)


    >>Děkuji a týká se nějak i proclení nebo proclení je
    >>jen
    >>v případě zboží? Díky.


    proclení se týká dovozu zboží


    Nevíte, prosím, náhodou, jak je to s fakturou z pohledu daně z příjmu FO? Mně to teda vůbec nenapadlo, ale známý daňař mi říkal, ať si prostuduju § 22 zákona o dani z příjmu, a když tam někde tu službu z Ukrajiny, která nám byla poskytnuta, najdu, tak to dle § 36 může podléhat srážkové dani, a že jsme povinni odvést 15 % srážkové daně a Ukrajinci poslat jen 85 %. A už vůbec nevím, jak odvést srážkovou daň z přijaté faktury:( Nemáte náhodou nějakou zkušenost? Srážkovou dělám jenom u DPP. Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 23. 2. 2018 14:22

      allli

      Re: Služba z Ukrajiny.
      spíše prostudovat smlouvu o zamezení dvojího zdanění mezi ČR a Ukrajinou
      bez smlouvy tady těžko někdo posoudí, zda jde např. o licenční poplatky, požádejte toho známého daňaře, zda jde opravdu o příjem podléhající srážkové dani

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).