Hlavní navigace

Spotř. úvěr na bytové potřeby

  • (neregistrovaný) 85.13.76.---

    23. 2. 2018 22:57

    Prosím, dostalo se mi potvrzení o výši zaplacených úroků ze spotřebitelského úvěru na bydlení ( dříve hypotečního úvěr) ze Sberbank
    myslíte, že je možné si to uplatnit při odečtu ze základu daně?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 24. 2. 2018 8:26

      .. (neregistrovaný) 178.17.10.---

      Re: spotř. úvěr na bytové potřeby
      Jen z potvrzení to pravděpodobně nepoznáte.

      Odpovídá úvěr podmínkám stanoveným v § 15 odst. 3) ZDP?

      * z úvěru ze stavebního spoření
      * z hypotečního úvěru poskytnutého bankou
      * z úvěru poskytnutého stavební spořitelnou
      * .. bankou v souvislosti s úvěrem ze stavebního spoření nebo s hypotečním úvěrem, a použitým na financování bytových potřeb ..

    • 24. 2. 2018 11:34

      milka (neregistrovaný) 85.13.76.---

      Re: spotř. úvěr na bytové potřeby
      Píšu přímo ze smlouvy Úvěr je sjednán jako spotřebitelský úvěr na bydlení - Hypoteční úvěr

    • 24. 2. 2018 11:44

      .. (neregistrovaný) 178.17.10.---

      Re: spotř. úvěr na bytové potřeby
      Je tam uvedeno, zda je úvěr jištěn zástavou? Tj. kupovanou nemovitostí? Pod který bod (resp. § příslušného zákona, uvedeného v poznámce k danému bodu ZDP) byste daný úvěr zařadila?

      PS. Řešíte to jako mzdová účetní?

    • 24. 2. 2018 12:03

      milka (neregistrovaný) 85.13.76.---

      Re: spotř. úvěr na bytové potřeby
      >>>>Prosím, dostalo se mi potvrzení o výši zaplacených
      >>>>úroků ze spotřebitelského úvěru na bydlení ( dříve
      >>>>hypotečního úvěr) ze Sberbank
      >>>>myslíte, že je možné si to uplatnit při odečtu ze
      >>>>základu daně?
      >>>
      >>>Jen z potvrzení to pravděpodobně nepoznáte.
      >>>
      >>>Odpovídá úvěr podmínkám stanoveným v § 15 odst. 3)
      >>>ZDP?
      >>>
      >>>* z úvěru ze stavebního spoření
      >>>* z hypotečního úvěru poskytnutého bankou
      >>>* z úvěru poskytnutého stavební spořitelnou
      >>>* .. bankou v souvislosti s úvěrem ze stavebního
      >>>spoření nebo s hypotečním úvěrem, a použitým na
      >>>financování
      >>>bytových potřeb ..


      >>
      >>
      >>Píšu přímo ze smlouvy Úvěr je sjednán jako
      >>spotřebitelský úvěr na bydlení - Hypoteční úvěr
      >
      >Je tam uvedeno, zda je úvěr jištěn zástavou? Tj.
      >kupovanou nemovitostí? Pod který bod (resp. § příslušného
      >zákona, uvedeného v poznámce k danému bodu ZDP) byste
      >daný úvěr zařadila?
      >
      >PS. Řešíte to jako mzdová účetní?


      Úvěr je jištěn kupovanou nemovitostí a byl by to bod 3c
      koupě rodinného domu na smlouvě je uveden jako majitel úvěru a
      má tam trvalé bydliště a je to jen jeden majitel.
      Neřeším to jako mzdová účetní.
      a moc děkuji za reakce.

    • 24. 2. 2018 17:46

      .. (neregistrovaný) 178.17.10.---

      Re: spotř. úvěr na bytové potřeby
      Vykazuje to znaky hypotéky. Pokud to nemusíte rozhodnout sama jako mzdová účetní zaměstnavatele zaměstnance, tak sláva. Poplatník si může podat své DAP, přiložit k němu kopii smlouvy, originál Potvrzení a správce daně se při pochybnostech ozve, co ještě bude chtít vidět a prokázat před tím, než nárok uplatnění úroku uzná.

    • 24. 2. 2018 17:58

      milka (neregistrovaný) 85.13.76.---

      Re: spotř. úvěr na bytové potřeby
      taky si myslím a moc děkuji za ochotu

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).