Hlavní navigace

Sml.o poskytnutí expertních sl.-zdanění

  • (neregistrovaný) 78.157.167.---

    24. 2. 2018 15:42

    Dobrý den, prosím o radu - jak zdanit odměnu vyplacenou na základě Smlouvy o poskytnutí expertních služeb? Nejedná se o pracovní poměr. Mohu to posoudit jako ostatní příjem dle §10? A pokud odměna nepřesáhla 30 000 Kč, je od daně osvobozena? Děkuji za odpověď

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 24. 2. 2018 16:07

      mirka..p (neregistrovaný) 2a00:1028:8d1c:----:----:----:----:----

      Re: Sml.o poskytnutí expertních sl.-zdan
      Záleží na tom, zda se jedná o příjem z příležitostné činnosti a nebo jestli se činnost opakovala.

    • 24. 2. 2018 17:46

      ktk (neregistrovaný) 78.157.167.---

      Re: Sml.o poskytnutí expertních sl.-zdan
      za loňský rok se jedná o jednu smlouvu platnou 1,5 měsíce

      v případě, že by se expertní služby opakovaly - jak pak postupovat ohledně zdanění?

    • 24. 2. 2018 17:52

      mirka..p (neregistrovaný) 2a00:1028:8d1c:----:----:----:----:----

      Re: Sml.o poskytnutí expertních sl.-zdan
      No v tom případě jsem já na vážkách, řekla bych že co trvá měsíc a půl, není příležitostná činnost, ale jedná se o podnikání....
      Asi by Vám to na základě smlouvy řekl přesně daňový poradce.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).