Hlavní navigace

Mzdy - tisk

  • (neregistrovaný)

    26. 2. 2018 13:05

    Dobrý den,

    prosím tisknete ke mzdám na zakládání i výplatní pásky? Co prosím všechno skladujete papírově???

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 2. 2018 13:21

      iva. (neregistrovaný)

      Re: Mzdy - tisk
      Tisknu to, co určuje naše směrnice.
      A to, co chtějí auditoři.
      Celkové rekapitulace hrubých mezd dle střediska, kategorie zaměstnanců (výrobní reřijní, THP ...), pojistné, daně ...
      Výplatní pásky netisknu k zakládání, není důvod - kdybych tiskla, měla bych každý měsíc jeden šanon jen na pásky. :-)

    • 26. 2. 2018 13:29

      zacatecnik000 (neregistrovaný)

      Re: Mzdy - tisk
      Super, moc Vám děkuji!!! To právě toho mám nějak moc, tak mě napadlo, že pásky bych netiskla - tisknu rekapitulace, přehled mezd, pojistné a daně a srážky a náhrady. Ale výplatní pásky tedy nemusím - děkuji moc!!!

    • 26. 2. 2018 13:46

      veronika.ba

      Re: Mzdy - tisk
      Já si mzdy kontroluji podle výplatních pásek, aby seděly na výkaz práce - je to pro mě poslední kontrola zda jsem něco nepřehlédla, takže pak vždy tu zkontrolovanou výplatní pásku přicvaknu k výkazu...

    • 26. 2. 2018 14:18

      .. (neregistrovaný)

      Re: Mzdy - tisk
      PS. Netisknout na papír ještě neznamená nezálohovat či nearchivovat.
      A pokud zálohovat či archivovat "pouze" v PC, tak jak dlouho je nutná archivace - a jak dlouho bude systém v PC fungovat tak, aby byl k výplatkám opravdu přístup? Vzpomeňte si, co se pro zálohování používalo před 10 lety - kdo dnes používá třeba malé diskety? Resp. kdo je může na svých PC a NBC dnes používat?

      https://technet.idnes.cz/prvni-disketa-mela-prumer-20-cm-vzpominame-f1s-/hardware.aspx?c=A070202_132416_hardware_pka

    • 26. 2. 2018 14:40

      iva. (neregistrovaný)

      Re: Mzdy - tisk
      Po 10 letech už výplatní pásky k ničemu potřebovat nebudete. Ani měsíční rekapitulace mezd. Ani pojistné. Ani docházku.
      Jediné, co budete možná potřebovat, jsou mzdové listy - ty mají archivní lhůtu pro důchod 30 let a i to je málo podle posunu důchodového věku - naše vnitřní směrnice nařizuje archivovat 45 let). Stejnopisy ELDP jsem od doby, co jsou jednoleté, ještě nevyhodila, ačkoli má zaměstnavatel povinnost archivace pouze 3 roky. Jsou malé, zatím se do skříně vejdou ...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).