Hlavní navigace

Pronájem bytu

  • (neregistrovaný) 90.179.171.---

    27. 2. 2018 10:45

    Dobrý den, v roce 2017 jsem 1.1.-31.12. pronajímala byt.
    Byt byl pořízen do osobního vlastnictví v r.2012. V roce 2014-2015 probíhala rekonstrukce cca za 400 tis.
    Budu dělat DPFO kde zdaním příjmy z pronájmu.
    Chci se zeptat.
    1. Do pořizovací ceny bytu mohu zahrnout výdaje na rekkonstrukci?

    2. Protože v kupní smlouvě stanovena cena vč. pozemků nevím, jak rozdělit, odhad zpracovávala banka a nemám jej k dispozici.
    Neporadíte, jak problém vyřešit? Myslíte, že když daňový odpis ve výdajích uplatním jen např. v poloviční výši mám naději se vyhnout problémům se špatně stanovenou vstupní cenou t.j. protože jsem použila cenu kupní vč. pozemků?

    Lze vůbec uplatnit daňové odpisy jen v poloviční výši než jsou vypočteny podle zákona?
    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 2. 2018 11:01

      mirka..p (neregistrovaný) 77.78.85.---

      Re: pronájem bytu
      §29/1/a ZDP - pokud jste byt pořídila dřív, jak 5 let před zahájením nájmu, je kupní cena pořizovací cenou, u vás to akorát vyjde.
      Rekonstrukce - pokud se jedná o technické zhodnocení, připočte se do pořizovací ceny nemovitosti a bude se odpisovat z této zvýšené pořizovací ceny.

    • 27. 2. 2018 11:09

      P. (neregistrovaný) 90.179.171.---

      Re: pronájem bytu
      Děkuji, to jsem si myslela, víc mě ale trápí co ty pozemky i když je to jen pár m2, přece jen v kupní ceně jsou zahrnuty.

    • 27. 2. 2018 11:13

      mirka..p (neregistrovaný) 77.78.85.---

      Re: pronájem bytu
      http://www.dane-zahradnik.cz/poradna/odpoved.php?otazka=844&od=1

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).