Hlavní navigace

Nástup do nové práce bez vypovedi

 • (neregistrovaný)

  28. 2. 2018 13:17

  Dobrý den,
  chtěla jsem se zeptat. Pokud jsem zaměstnaná a mám nyní smlouvu na dobu neurčitou a najdu si jiné zaměstnání, kde budou požadovat nástup ihned. Můj nynější zaměstnavatel mi nepodepíše ukončení pracovního poměru dohodou a já nastoupim do nového zaměstnání. Co to pro mě může znamenat? Jaké následky to může mít do budoucna? Může mi zaměstnavatel udělit nějakou pokutu? Co vše mi může hrozit? Děkuji za odpověď. S pozdravem Javurkova

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 28. 2. 2018 13:26

   jasná. (neregistrovaný)

   Re: Nástup do nové práce bez vypovedi
   Zákoník práce na tyto situace myslí. Zaměstnavatel po vás může požadovat úhradu vzniklých nákladů, nemá za vás okamžitě náhradu, opožděně bude provedena zakázka, vzniklé penále vám může dát k úhradě. Těch možností, které mohou vzniknou je daleko více.

  • 28. 2. 2018 13:34

   mirka..p (neregistrovaný)

   Re: Nástup do nové práce bez vypovedi
   Krom toho, že je to vůči původnímu zaměstnavateli dost nefér.

  • 28. 2. 2018 13:39

   III (neregistrovaný)

   Re: Nástup do nové práce bez vypovedi
   Dále vám nevydá potvrzení o zaměstnání, protože vás pořád povede v pracovním poměru, pak vám zašle okamžité zrušení pracovního poměru, může požadovat nahradit ztráty a pokud v novém zaměstnání třeba skončíte ve zkušební době, nebudete mít nárok na podporu na Úřadě práce. Kromě toho zaměstnavatel bude vědět, že kdykoliv se takto můžete zachovat i k němu a podle toho vás může hodnotit.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).