Hlavní navigace

Srážková daň

 • 93.153.89.---

  1. 3. 2018 9:34

  Dobrý den, chtěla požádat o Vaše stanovisko k tomuto: studentka střední školy - 17 let trénuje dětský oddíl a uzavřela dohodu o provedení práce. Na základě potvrzení, které donesla byl její příjem 8 900 Kč, srážková daň činí 1 335 Kč. Domnívám se správně, že pokud si podá daňové přiznání, může získat zpět odvedenou srážkovou daň? Je zároveň možné, aby její otec - OSVČ si na ni nárokoval daňové zvýhodnění? Děkuji moc za Vaše odpovědi a přeji pěkný den.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 1. 3. 2018 13:25

   Kara

   Re: srážková daň
   Ano, srážkovou daň lze vyrovnat pouze podáním daňového přiznání. Výše vratky záleží na jejích celkovým příjmech . Píšete, že přinesla to potvrzení, tak z toho usuzuji, že u vás má také nějaké zaměstnání a přinesla mzdovce toto potvrzení od se srážkovou daní...
   Předpokládám, že jako studentka nemá celkové příjmy vysoké, tak s velkou pravděpodobností jí vyjde vratka všech sražených daní, jak zálohových, tak srážkových.
   Její otec může uplatnit na ni zvýhodnění, pokud s ní žije ve společné domácnosti, na výši jejích příjmů vůbec nezáleží.

  • 1. 3. 2018 13:41

   rena

   Re: srážková daň
   Dobrý den, děkuji za Vaši odpověď a doplňuji, že studentka není plnoletá (17 let) a nemá žádné jiné příjmy než tento jeden, kde byla odvedena srážková daň a proto by asi musel podat za ní přiznání zákonný zástupce (rodič) nebo jak lze vyřešit? Otec, který si uplatňuje jako OSVČ na ni daňové zvýhodnění s ní žije ve společné domácnosti, matka také OSVČ podává daňové přiznání. Nevím jak technicky se toto řeší za neplnoleté dítě. Děkuji moc.

  • 1. 3. 2018 14:01

   Kara

   Re: srážková daň
   Někde jsem tady dneska už podobný dotaz četla a vyplynulo z toho, že přiznání bude na její jméno a rodič tam bude uveden jako zástupce.

  • 1. 3. 2018 14:21

   rena

   Re: srážková daň
   Děkuji moc, ano podobný dotaz s odpovědí jsem také našla. Pěkný den.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).