Hlavní navigace

DPČ a nárok na neschopenku

  • (neregistrovaný) 178.23.217.---

    2. 3. 2018 9:20

    Dobrý den, prosím o radu. Zaměstnankyně má DPČ od 1.1.2018 - 31.3.2018. Od 19.2.2018 nechodí do zaměstnání, nedá se sehnat. K 1.3.2018 poslala neschopenku. Má na ní nárok? Ještě dodávám, že sociální za ní v lednu bylo odvedeno a za únor bude pravděpodobně také. Mockrát děkuji za odpověd.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 3. 2018 9:25

      jasná. (neregistrovaný) 91.139.11.---

      Re: DPČ a nárok na neschopenku
      Nárok na nemocenské podle § 15a zákona č. 187/2006 Sb vznikne, pokud účast na pojištění byla ve 3 kalendářních měsících bezprostředně před kalendářním měsícem, v jehož průběhu vznikla dočasná pracovní neschopnost.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).