Hlavní navigace

Zaměstnávání cizinců hlášeni na ÚP

  • (neregistrovaný) 89.190.75.---

    2. 3. 2018 11:06

    Dobrý den, prosím vás, když hlásíte cizince na ÚP a zasíláte poštou, musí být doručenka? Nenašla jsem to v zákoně, ale inspektorát práce po nás chce doručenky..........máte prosím zkušenost? Děkuji Jarka

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 3. 2018 13:18

      iva. (neregistrovaný) 89.24.108.---

      Re: zaměstnávání cizinců hlášeni na ÚP
      Jakým § jakého zákona odůvodňuje Inspektorát svůj požadavek?
      A proč neposíláte datovkou? Jste zaměstnavatel - FO a datovku nemáte?

    • 2. 3. 2018 13:52

      Jarka No (neregistrovaný) 89.190.75.---

      Re: zaměstnávání cizinců hlášeni na ÚP
      Protože jsem husa, datovka mě nenapadla, protože jsem takhle byla domluvená s paní z ÚP, že to chce radši poštou, ale posílám normálně. A inspektorát to chce podle § 102 (435/2004).

    • 2. 3. 2018 15:49

      iva. (neregistrovaný) 89.24.108.---

      Re: zaměstnávání cizinců hlášeni na ÚP
      To je jasné, že to IP chce podle § 102, ale já se ptám jak odůvodnili, že MUSÍ BÝT DORUČENKA?
      IP má přístup do evidence ÚP a může si Vámi uvedené informace snadno ověřit.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).