Hlavní navigace

Potvrzení o zdanitelných příjmech

  • (neregistrovaný) 81.19.4.---

    2. 3. 2018 11:14

    Zdravím, stačí doložit na účtárnu potvrzení o zdanitelných příjmech v kopii? Originál nemám, poslali mě ho mailem. Mzdová má s tím problém. Díky za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 3. 2018 12:26

      iva. (neregistrovaný) 89.24.108.---

      Re: Potvrzení o zdanitelných příjmech
      Chcete originální bankovky, dejte originál tiskopisu, říkám vždycky já.
      Já bych vám kopii Potvrzení o zdanitelných příjmech taky nevzala.

    • 2. 3. 2018 15:05

      .. (neregistrovaný) 178.17.10.---

      Re: Potvrzení o zd příjmech_kopie
      Zákon o daních z příjmů § 38ch
      (3) .. Plátce daně roční zúčtování záloh a daňového zvýhodnění neprovede, pokud poplatník tyto doklady nepředloží plátci daně do 15. února po uplynutí zdaňovacího období. ...

      Není tam nic o tom, že by stačilo předložit kopie dokladů.
      Souhlasím s předchozí odpovědí. Buď originál Potvrzení o zdanitelných příjmech, nebo nelze než se držet § 38ch odst. 3) a roční zúčtování daně neprovést.

      Je mzdová účetní tvrdá - možná je, ale až jednou na ní přijde kontrola z FÚ, tak ta bude ještě tvrdší. A pak je možné, že by mzdová účetní nedostatky zaplatila ze svého.

    • 2. 3. 2018 17:28

      Lenka28 (neregistrovaný) 90.181.96.---

      Re: Potvrzení o zd příjmech_kopie
      Tečko, a jak to děláte s jiným potvrzením? Třeba z penzijních fondů, nebo z životka? Taky většinou posílají do e-mailů.

    • 2. 3. 2018 17:40

      .. (neregistrovaný) 178.17.10.---

      Re: Potvrzení o zd příjmech_kopie
      U Potvrzení o příjmech od jiných zaměstnavatelů si dávám HODNĚ velký pozor na to, aby to opravdu byl ORIGINÁL.

      U Potvrzení od pojišťoven a fondů když vím, že posílají potvrzení jen mailem, tak strikní samozřejmě nejsem. Tam bych chtěla vidět jen originál podepsanou smlouvu (stačí poprvé, ne každý rok). Hlavně aby byla podepsané, aby to nebyl jen návrh nebo "jedna paní povídala"

    • 3. 3. 2018 22:13

      iva. (neregistrovaný) 77.242.90.---

      Re: Potvrzení o zd příjmech_kopie
      Souhlasím s tečkou - postupuji stejně.
      Nemá-li zaměstnanec originál Potvrzení o zdanitelných příjmech, ale jen kopii, ráda v jeho přítomnosti zavolám mzdovce, která ho vystavovala a požádám o zaslání originálu - samozřejmě domů zaměstnanci (a několikrát zaměstnanec sám řekl mzdovce do telefonu "pošlete to na adresu, kterou vám paní řekne" - takže přímo do práce ke mně na stůl).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).