Hlavní navigace

Ochr.pracovní pomůcky

  • (neregistrovaný) 83.208.81.---

    22. 11. 2005 23:42

    Váření,
    někde jsem četla nějaké nařízení vlády k vydávání osobních ochranných pomůcek. Je to už delší doba a nemůžu to najít. Můžete někdo poradit? Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 24. 11. 2005 7:27

      Hela (neregistrovaný) 82.99.180.---

      Re: Ochr.pracovní pomůcky
      Zaměstnavatel musí poskytnout při pracích, které způsobují nadměrné znečištění nebo opotřebení i pracovní oděv, případně obuv. (Viz § 133a odst.1 Zákoníku práce). A pochopitelně příslušné ochranné pomůcky (špunty do uší, ochranné brýle, helmy, rukavice apod., podle druhu prací).
      Je to naříz.vlády č. 495/2001Sb.

    • 24. 11. 2005 7:32

      Hela (neregistrovaný) 82.99.180.---

      Re: Ochr.pracovní pomůcky
      Ještě doplňuji starší nař. vlády z r.97, které se zabývají vymezením pojmu "ochranné prac.prostředky" - č. 172/1997 Sb.

    • 30. 11. 2005 20:09

      Anonymní (neregistrovaný) 81.90.168.---

      Re: Ochr.pracovní pomůcky
      jak to funguje ve zkušební době?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).