Hlavní navigace

Duplicitní staré přijaté faktury

  • (neregistrovaný)

    6. 3. 2018 12:22

    Přeji pěkné poledne,
    přebrala jsem účetnictví a zjistila jsem, že od r. 2012 se táhnou na 321 nezplacené přijaté faktury, které dodavatel neeviduje jako neuhrazené.
    V jednom případě se jedná o zadání stejné faktury 2x do účetnictví (uplatněno DPH i jako daňový náklad firmy) - jedna faktura byla uhrazena, druhá tam stále visí.
    Druhý případ byl ten, že pod stejným VS od jednoho dodavatele jsou zavedeny dvě faktury na rozdílnou částku - z banky byla uhrazena pouze jedna, druhá měla být nejspíš zničena, ale nestalo se (opět uplatněno DPH i jako daňový náklad firmy).
    Žádné závazky nebyly dodaňovány v DPPO.

    Jaké jsou teď možnosti jak to vyčistit? Děkuji za každou radu.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 3. 2018 13:50

      Lamala (neregistrovaný)

      Re: Duplicitní staré přijaté faktury
      Prosím, nikdo neví? Dodatečná přiznání bych nerada podávala.

      Mohla bych vyřešit zápisem 321/648 nebo udělat storno dokladu -501,-343/-321, protože tyto doklady tam vůbec neměly být?

    • 6. 3. 2018 14:11

      .. (neregistrovaný)

      Re: Duplicitní staré přijaté faktury
      O jak vysoké částky se jedná v porovnání s hladinou významnosti?
      Není snadné posoudit, co je chyba, která nezavání zneužitím práva.
      Účetně bych řešila, alespoň co se nákladů týká, jako opravy chyb minulých období. Rozvahově. A daně bych nechala na daňovém poradci.

      Jak byste Vy sama daňově řešila již prekludované období?

    • 6. 3. 2018 15:02

      Lamala (neregistrovaný)

      Re: Duplicitní staré přijaté faktury
      ¨
      Jedná se o částky 6396,- Kč a 9231,- Kč vč. DPH - nevýznamná částka vůči obratu, ale v letech 2012 a 2013 byla společnost ve ztrátě.

    • 6. 3. 2018 15:34

      Lamala (neregistrovaný)

      Re: Duplicitní staré přijaté faktury
      ... a v roce 2014 byly ztráty uplatněny.

      Sama moc nevím, jak tohle řešit, daňového poradce firma nemá a já osobně opravuji vše hned, jakmile na chybu narazím a řeším dodatečným přiznáním.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).