Hlavní navigace

Spolupracující osoba a daňové zvýhodnění

  • (neregistrovaný) 94.74.205.---

    6. 3. 2018 20:26

    Dobrý večer
    mám 2 dcery - obě studují. Jedna podniká a druhá je její spolupracující osoba. Prý si jako matka na dceru která spolupracuje nemohu uplatnit daňové zvýhodnění na vyživované dítě. Je to pravda?
    Děkuji za odověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 3. 2018 20:37

      .. (neregistrovaný) 178.17.10.---

      Re: Spolupracující osoba a daňové zvýhod
      Obráceně - pokud na dítě uplatňujete daňové zvýhodění, tak na něj nemůžete rozdělit příjmy a výdaje podle § 13 ZDP. Ale vlastně to vyjde nastejno.

      ZDP § 13

      (4) Příjmy a výdaje nelze rozdělovat

      b) na dítě v kalendářních měsících, ve kterých je na něj uplatňováno daňové zvýhodnění na vyživované dítě, ..

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).