Hlavní navigace

Zničené zboží přepravkou

• (neregistrovaný) 194.149.106.---

7. 3. 2018 10:39

Dobrý den, mám vystavit škodní fakturu na hodnotu zničeného zboží při přepravě. Faktura bude bez DPH a cenu mám vzít jakou, prodejní cenu, za kterou jsem to zákazníkovi fakturovala nebo cenu skladovou? Děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 3. 2018 9:40

pepinuska (neregistrovaný) 85.132.131.---

Re: zničené zboží přepravkou
      Záleží, co Vám uzná přepravce. Náš přepravce chce při totálním zničení přiložit ke škodní faktuře prodejní fakturu zákazníkovi, nevadí mu, když mu škodu vyfakturujeme za cenu prodejní zákazníkovi.

U částečného poškození chce vyčíslit cenu opravy a tu fakturovat.

Už jsem se setkala i s tím, že u hodnotnější zásilky, se jim nechtělo platit prodejní cenu a snažili se z nás dostat cenu skladovou. Skladovou cenu jsme jim odmítli doložit a vymysleli jsme si ji o něco vyšší než skutečná skladová cena. Tu vymyšlenou skladovou cenu jsme jim zaslali emailem a oni ji akceptovali, protože byla nižší než prodejní.

• 8. 3. 2018 10:02

mirka..p (neregistrovaný) 77.78.85.---

Já bych si myslela, že záleží na tom, co máte uvedeno ve smlouvě s přepravcem.

• 8. 3. 2018 14:49

pepinuska (neregistrovaný) 85.132.131.---

Ano, obě naše přepravky DSV Road i GLS mají určení částky ve Všeobecných obchodních podmínkách, ale v praxi se nám stalo, že ten samý dopravce jednou požaduje vystavit škodní fakturu na skladovou hodnotu zboží a podruhé na prodejní cenu. Fakturuji takovou cenu, kterou mi reklamační pracovník přepravní firmy uzná jako oprávněnou.

• 8. 3. 2018 15:49

mirka..p (neregistrovaný) 77.78.85.---

To mi právě připadá zvláštní, já bych se držela smluvních podmínek. Oni něco rozbijí a ještě to budou uznávat nebo neuznávat?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).