Hlavní navigace

Přenesená daňová povinnost

  • 213.235.142.---

    12. 3. 2018 12:49

    Dobrý den,
    potřebuji poradit. Dostali jsme fakturu s PNP. Faktura vystavena za přístup na portál s odbornými informacemi (opravárenské a dílenské informace). Faktura je vystavena německou firmou ve jménu a pro českou firmu. Takže dle zjišťování mi bylo řečeno, že vystavitelem faktury je tato česká firma (jediné uvedené DIČ je také na českou firmu). Jedná se mi o to PNP. Nevím k jakému kódu mám toto PNP začlenit. Jakmile v našem programu zadám PNP a §92a bez kódu mě to dál nepustí.

    Děkuji za informaci.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 12. 3. 2018 12:50

      PeťaJ

      Re: Přenesená daňová povinnost
      >Dobrý den,
      >potřebuji poradit. Dostali jsme fakturu s PDP. Faktura
      >vystavena za přístup na portál s odbornými informacemi
      >(opravárenské a dílenské informace). Faktura je
      >vystavena německou firmou ve jménu a pro českou firmu. Takže
      >dle zjišťování mi bylo řečeno, že vystavitelem faktury
      >je tato česká firma (jediné uvedené DIČ je také na
      >českou firmu). Jedná se mi o to PDP. Nevím k jakému kódu
      >mám toto PDP začlenit. Jakmile v našem programu zadám
      >PDP a §92a bez kódu mě to dál nepustí.
      >
      >Děkuji za informaci.

    • 12. 3. 2018 13:42

      mirka..p (neregistrovaný) 77.78.85.---

      Re: Přenesená daňová povinnost
      Dodavatel německé DIČ, odběratel české DIČ? Nebo je to jinak?

    • 13. 3. 2018 8:43

      PeťaJ

      Re: Přenesená daňová povinnost
      Je to tak, že na faktuře je uvedená jako dodavatel německá firma, ale bez všech náležitostí a je tu v angl. uvedeno, že veškeré materiály byly zaslány ve jménu a pro českou firmu, u které je uvedeno vše včetně DIČ. U této české firmy jsem si ověřila, zda jako dodavatel figuruje ona a zda platba (v eurech) byla na účet této české firmy. Odběratel je česká OSVČ, plátce DPH.
      Na vystavené faktuře je dále uvedeno, že poskytnutá služba (přístup na portál) je v rámci reverse charge. Dle konzultace na FÚ, mi bylo sděleno, že je to PDP dle §92a, ale dle jakého kódu mi nikdo nesdělil a náš účetní program mě dál nepustí. Tak nevím, zda to spíš nedat jako přijetí služby od osoby povinné k dani v jiném čl. státě EU, ale co pak s dodavatelem, když mám uvedenou českou firmu (takhle by se mi v daň. přiznání tato částka objevila na řádku 5 a ne na ř. 10, jak mi bylo na FÚ řečeno).
      Už si fakt nevím rady :(

    • 13. 3. 2018 8:50

      Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

      Re: Přenesená daňová povinnost
      něco máte špatně, buď je to:
      pořízení služby z EU - fakturace německé dič na české dič a ř. 5 a 43
      v DPH a v KH A2
      nebo je to služba v ČR - fakturuje české dič na české dič, pak to není režim přenesení, ale služba a měla být fakturována 21% DPH
      (přístup na portál není v čr v režimu přenesení)

    • 13. 3. 2018 9:10

      mirka..p (neregistrovaný) 2a00:1028:8d1c:----:----:----:----:----

      Re: Přenesená daňová povinnost
      >>>>>Dobrý den,
      >>>>>potřebuji poradit. Dostali jsme fakturu s PDP.
      >>>>>Faktura
      >>>>>vystavena za přístup na portál s odbornými
      >>>>>informacemi

      >>>>>dle zjišťování mi bylo řečeno, že vystavitelem
      >>>>>faktury
      >>>>>je tato česká firma (jediné uvedené DIČ je také na
      >>>>>českou firmu). Jedná se mi o to PDP. Nevím k jakému
      >>>>>kódu
      >>>>>mám toto PDP začlenit. Jakmile v našem programu zadám
      >>>>>PDP a §92a bez kódu mě to dál nepustí.
      >>>>>
      >>>>>Děkuji za informaci.
      >>>
      >>>Dodavatel německé DIČ, odběratel české DIČ? Nebo je
      >>>to
      >>>jinak?
      >>
      >>Je to tak, že na faktuře je uvedená jako dodavatel
      >>německá firma, ale bez všech náležitostí a je tu v
      >>angl.
      >>uvedeno, že veškeré materiály byly zaslány ve jménu a
      >>pro českou firmu, u které je uvedeno vše včetně DIČ.
      >>U
      >>této české firmy jsem si ověřila, zda jako dodavatel
      >>figuruje ona a zda platba (v eurech) byla na účet
      >>této
      >>české firmy. Odběratel je česká OSVČ, plátce DPH.
      >> Na vystavené faktuře je dále uvedeno, že poskytnutá
      >>služba (přístup na portál) je v rámci reverse charge.
      >>Dle konzultace na FÚ, mi bylo sděleno, že je to PDP
      >>dle
      >>§92a, ale dle jakého kódu mi nikdo nesdělil a náš
      >>účetní program mě dál nepustí. Tak nevím, zda to spíš
      >>nedat jako přijetí služby od osoby povinné k dani v
      >>jiném
      >>čl. státě EU, ale co pak s dodavatelem, když mám
      >>uvedenou českou firmu (takhle by se mi v daň. přiznání
      >>tato
      >>částka objevila na řádku 5 a ne na ř. 10, jak mi bylo
      >>na FÚ řečeno).
      >>Už si fakt nevím rady :(
      >
      >něco máte špatně, buď je to:
      >pořízení služby z EU - fakturace německé dič na české
      >dič a ř. 5 a 43
      >v DPH a v KH A2
      >nebo je to služba v ČR - fakturuje české dič na české
      >dič, pak to není režim přenesení, ale služba a měla
      >být fakturována 21% DPH
      >(přístup na portál není v čr v režimu přenesení)

      Ano, v žádném případě to není §92a

    • 13. 3. 2018 9:21

      PeťaJ

      Re: Přenesená daňová povinnost
      Kdyby to bylo takhle jasné, tak by to bylo fajn. Fakturu jsem nesla na FÚ, aby ji viděli a poradili mi. DIČ německé firmy nemám a nemůžu je ani nijak dohledat a na FA je ještě uvedeno, že místo plnění je mimo ČR. Tak mi rozum velí, že dodavatel je německá firma.
      No jak toto vyřeším, nevím :(

    • 13. 3. 2018 9:58

      Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

      Re: Přenesená daňová povinnost
      pokud na faktuře není německé dič, nemůže se jednat o pořízení služby z EU
      pak fakturu vraťte českému dodavateli, který má na faktuře české dič a žádejte opravu faktury s daní.
      služba vám provedená není v žádném případě v RPDP dle žádného §

    • 13. 3. 2018 11:02

      PeťaJ

      Re: Přenesená daňová povinnost
      Děkuji, asi to tak udělám :)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).