Hlavní navigace

Pronájem podle § 9 - překročení obratu

  • (neregistrovaný) 212.111.27.---

    13. 3. 2018 19:52

    Dobrý den,

    chtěla bych poprosit o pomoc. Pokud soukromá osoba má příjmy 1 050 000 z pronájmu nemovitostí a k tomu je pouze zaměstnán, tudíž nemá žádné jiné příjmy, platí pro něj překročení obratu pro účely DPH?Dle mě ne, ale potřebovala bych se ujistit :)

    Děkuji

    Iveta

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 3. 2018 20:59

      vladík (neregistrovaný) 77.236.201.---

      Re: pronájem podle § 9 - překročení obra
      příjem z pronájmu se do obratu počítá, ale pokud nemá žádné jiné příjmy mimo zaměstnání (= nevykonává ekonomickou činnost definovanou v ZDPH) tak nemá povinnost registrace k DPH

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).