Hlavní navigace

Daň. zvýhodnění - prosím paní Jasná

  • (neregistrovaný) 212.111.6.---

    14. 3. 2018 7:16

    Moc prosím o Váš pohled na věc. Zaměstnanec neuplatňoval daňové zvýhodnění na dospělé studujícíc dítě. Dne 1.2.2018 požádal o uplatnění daňového zvýhodnění a předložil potvrzení o studiu a potvrzení druhého z poplatníků.... Mohu daňové zvýhodnění uplatnit již za únor v návaznosti na §38k "k předloženým dokladům potvrzujícím skutečnost, že poplatník nebo vyživované dítě je studentem nebo žákem soustavně se připravujícím na budoucí povolání studiem nebo předepsaným výcvikem, však plátce daně přihlédne již počínaje kalendářním měsícem, v němž budou tyto skutečnosti plátce daně prokázány"... nebo až ud března viz. diskuze i s Vámi https://business.center.cz/business/diskuze/zprava.aspx?id=1370783
    Moc děkuji za Váše názory a cenný pohled na věc.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 3. 2018 7:54

      jasná. (neregistrovaný) 91.139.11.---

      Re: daň. zvýhodnění - prosím paní Jasná
      Můj názor se nezměnil, daňové zvýhodnění bych uplatnila až od března s odkazem na § 38k odst. 1.

    • 14. 3. 2018 11:32

      jasná. (neregistrovaný) 91.139.11.---

      není zač, pěkný den
      >>>Moc prosím o Váš pohled na věc. Zaměstnanec
      >>>neuplatňoval daňové zvýhodnění na dospělé studujícíc
      >>>dítě. Dne
      >>>1.2.2018 požádal o uplatnění daňového zvýhodnění a
      >>>předložil potvrzení o studiu a potvrzení druhého z
      >>>poplatníků.... Mohu daňové zvýhodnění uplatnit již za
      >>>únor v
      >>>návaznosti na §38k "k předloženým dokladům
      >>>potvrzujícím skutečnost, že poplatník nebo vyživované
      >>>dítě je
      >>>studentem nebo žákem soustavně se připravujícím na
      >>>budoucí povolání studiem nebo předepsaným výcvikem,
      >>>však
      >>>plátce daně přihlédne již počínaje kalendářním
      >>>měsícem, v
      >>>němž budou tyto skutečnosti plátce daně prokázány"...
      >>>nebo až ud března viz. diskuze i
      >>>s
      >>>Vámi
      >>>https://business.center.cz/business/diskuze/zprava.aspx?id=1370783
      >>>Moc děkuji za Váše názory a cenný pohled na věc.
      >>
      >>Můj názor se nezměnil, daňové zvýhodnění bych
      >>uplatnila až od března s odkazem na § 38k odst. 1.
      >
      >Děkuji. :-)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).