Hlavní navigace

Roční zúčtování daně - důchodce

  • (neregistrovaný) 213.194.239.---

    14. 3. 2018 12:19

    Bývalý zaměstnanec mně požádal o roční vyúčtování daně.
    Pracoval v naši firmě od 1.1.2017 - 4.5.2017. Od 5.5.2017 - starobní důchod. Uplatním mu celoroční slevu na dani. K tomu mi ještě doložil Potvrzení o pojistném zaplaceném poplatníkem daně z příjmu na jeho soukromé životní pojištění.
    Asi mám blbý dotaz, ale můžu mu částku z tohoto zaplaceného pojištění uplatnit do odpočtu? (§15odst.6).
    Děkuji
    Hana

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 3. 2018 12:49

      Líba (neregistrovaný) 109.81.211.---

      Re: Roční zúčtování daně - důchodce
      Můžete, ale možná to bude zbytečné. Třeba sleva na poplatníka bude stačit.

    • 14. 3. 2018 12:55

      HHana (neregistrovaný) 213.194.239.---

      Re: Roční zúčtování daně - důchodce
      Aha, tak to jsem ještě ani nepočítala, promiňte. A prosím ještě, kdybych mu udělala daňové přiznání, musí mít potvrzení o tom že pobírá od 5.5.2018 starobní důchod?

    • 14. 3. 2018 13:15

      Líba (neregistrovaný) 109.81.211.---

      Re: Roční zúčtování daně - důchodce
      Pokud budou na FÚ chtít něco navíc, tak o to požádají. I když zrovna toto netuším, proč by potřebovali.

    • 14. 3. 2018 15:04

      Líba (neregistrovaný) 109.81.211.---

      Není zač.
      >>>>>Bývalý zaměstnanec mně požádal o roční vyúčtování
      >>>>>daně.
      >>>>>Pracoval v naši firmě od 1.1.2017 - 4.5.2017. Od
      >>>>>5.5.2017 - starobní důchod. Uplatním mu celoroční
      >>>>>slevu na
      >>>>>dani. K tomu mi ještě doložil Potvrzení o pojistném
      >>>>>zaplaceném poplatníkem daně z příjmu na jeho soukromé
      >>>>>životní pojištění.
      >>>>>Asi mám blbý dotaz, ale můžu mu částku z tohoto
      >>>>>zaplaceného pojištění uplatnit do odpočtu?
      >>>>>(§15odst.6).
      >>>>>Děkuji
      >>>>>Hana
      >>>>
      >>>>Můžete, ale možná to bude zbytečné. Třeba sleva na
      >>>>poplatníka bude stačit.
      >>>Aha, tak to jsem ještě ani nepočítala, promiňte. A
      >>>prosím ještě, kdybych mu udělala daňové přiznání,
      >>>musí
      >>>mít potvrzení o tom že pobírá od 5.5.2018 starobní
      >>>důchod?
      >>
      >>Pokud budou na FÚ chtít něco navíc, tak o to
      >>požádají.
      >>I když zrovna toto netuším, proč by potřebovali.
      >Moc děkuji, jste zlatá

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).