Hlavní navigace

Doklad z OBI nad 10tisíc na firmu

  • (neregistrovaný) 213.155.225.---

    15. 3. 2018 14:24

    Dobrý den,

    zaměstnanec nakoupil v OBI nad 10tisíc a nevyžádal si daňový doklad, takže na účtence není naše DIČ... Je mi tedy jasné, že si tím pádem nemůžu nárokovat DPH. Můžu však tento doklad zaúčtovat do nákladů????

    Děkuji moc.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 3. 2018 14:50

      .. (neregistrovaný) 178.17.10.---

      Re: Doklad z OBI nad 10tisíc na firmu
      OT. Chyba, otázka na čí straně. Když zaměstnavatel poslal zaměstnance něco koupit do OBI tak ho měl dopředu "vyškolit", že musí při nákupu uvést DIČ firmy a chtít po prodávajícím "daňový doklad"
      Na druhou stranu zaměstnanec věděl, že něco kupuje pro firmu a podle mé zkušenosti se paní na kase vždy ptají, zda chce kupující daňový doklad kvůli DPH.

      Co za to dáte, když zavoláte na OBI a proberete to s nimi, zda mohou ještě zpětně vystavit daňový doklad? Pokud to tedy nebyl nákup měsíce zpátky.

      K možnosti uplatnění odpočtu DPH - i v případě chybějících údajů "řádného daňového dokladu" lze uplatnit odpočet DPH. Otázkou je, zda chcete absolvovat následné martirium.

      ZDPH § 73
      (5) Neobsahuje-li doklad pro prokázání nároku na odpočet daně všechny předepsané náležitosti daňového dokladu, lze nárok prokázat jiným způsobem.

      Co se nákladů týká, tak předpokládám že se jedná o něco, co firma potřebuje pro svoji činnost a tak není snad problém v zaúčtování celého nákupu do doňově uznatelných nákladů.

      Protože nároky kladné na poplatníky ZDPH nejsou stejné nároky, které klade na poplatníky ZDP.

      Přeji hezké odpoledne

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).