Hlavní navigace

Student-brigáda

  • (neregistrovaný) 2001:1ae9:28d:----:----:----:----:----

    16. 3. 2018 9:12

    Dobrý den, dcera byla v srpnu 2017 na brigádě. Dostala potvrzení, kde je uveden
    1. Úhrn zúčtovaných příjmů ze závislé činnosti (§ 6 odst. 4 zákona)
    Kč 7500,00
    2. Z ř. 1 příjmy vyplacené nebo obdržené do 31. ledna 2017
    (§ 5 odst. 4 zákona) Kč 7500,00
    2. Úhrn skutečně sražené daně vybírané srážkou podle zvláštní sazby
    daně z příjmů
    uvedených na ř. 2 (§ 36 odst. 2 písm. p) zákona) Kč 1125,00.

    Mám dotaz: bude dcera podávat daňové přiznání za rok 2017 a pokud ano, může si odečíst ze základu daně 1/12 základní slevy na poplatníka (DAP ř. 64)
    Děkuji za informaci.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 16. 3. 2018 9:18

      mirka..p (neregistrovaný) 77.78.85.---

      Re: Student-brigáda
      Může si podat přiznání ale nemusí. Když si podá, zaplacená daň se jí vrátí. Sleva na poplatníka se uvede celá - 24.840 Kč.
      Byl to její jediný příjem v roce 2017?

    • 16. 3. 2018 9:34

      KM (neregistrovaný) 2001:1ae9:28d:----:----:----:----:----

      Re: Student-brigáda
      ano, byla to jednorázová brigáda, může si tedy odečíst celou částku Kč 24 840,00? i když pracovala pouze jeden měsíc?
      Daň 15% již odvedla.

    • 16. 3. 2018 9:38

      mirka..p (neregistrovaný) 77.78.85.---

      Re: Student-brigáda
      >>>Dobrý den, dcera byla v srpnu 2017 na brigádě.
      >>>Dostala
      >>>potvrzení, kde je uveden
      >>>1. Úhrn zúčtovaných příjmů ze závislé činnosti (§ 6
      >>>odst. 4 zákona)
      >>> Kč 7500,00
      >>>2. Z ř. 1 příjmy vyplacené nebo obdržené do 31. ledna
      >>>2017
      >>> (§ 5 odst. 4 zákona) Kč 7500,00
      >>>2. Úhrn skutečně sražené daně vybírané srážkou podle
      >>>zvláštní sazby
      >>> daně z příjmů
      >>> uvedených na ř. 2 (§ 36 odst. 2 písm. p) zákona)
      >>>Kč
      >>>1125,00.
      >>>
      >>>Mám dotaz: bude dcera podávat daňové přiznání za rok
      >>>2017 a pokud ano, může si odečíst ze základu daně
      >>>1/12
      >>>základní slevy na poplatníka (DAP ř. 64)
      >>>Děkuji za informaci.
      >>
      >>Může si podat přiznání ale nemusí. Když si podá,
      >>zaplacená daň se jí vrátí. Sleva na poplatníka se
      >>uvede
      >>celá - 24.840 Kč.
      >>Byl to její jediný příjem v roce 2017?
      >
      >ano, byla to jednorázová brigáda, může si tedy odečíst
      >celou částku Kč 24 840,00? i když pracovala pouze
      >jeden měsíc?

      Ano, sleva na poplatníka se nikdy nekrátí

      >Daň 15% již odvedla.

      Daň odvedl zaměstnavatel, proto podává přiznání, aby se jí zaplacená daň vrátila.

    • 16. 3. 2018 10:57

      km (neregistrovaný) 2001:1ae9:28d:----:----:----:----:----

      Re: Student-brigáda
      a jak to je se zdravotním a sociálním pojištění? Musí se to někde evidovat?

    • 16. 3. 2018 11:00

      Líba (neregistrovaný) 109.81.211.---

      Re: Student-brigáda
      Z dohody o provedení práce do 10.000,- za měsíc se zdravotní a sociální neodvádí. Není co evidovat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).