Hlavní navigace

Uplatnění daňové ztráty

  • (neregistrovaný) 93.153.75.---

    17. 3. 2018 0:08

    Dobrý večer,
    společnost sro. 2012-2016 (5 let) v účetní ztrátě, (daň z příjmu v těchto letech 0,-Kč); 6. rok , tj. 2017 v zisku.
    Je možné nyní odečíst ztrátu od základu daně?A pokud ano, jak ještě dlouho?
    Děkuji moc za informaci.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 17. 3. 2018 21:10

      Mirka..p (neregistrovaný) 2a00:1028:8d1c:----:----:----:----:----

      Re: Uplatnění daňové ztráty
      Ztrata se da uplatnit v nadledujicich 5 letech. Takze ztrata r.2012 napisledy v priznani za 2017

    • 17. 3. 2018 21:26

      Libuše Vlasta (neregistrovaný) 178.17.10.---

      Re: Uplatnění daňové ztráty_§ 38na
      V nadpisu máte uplatnění daňové ztráty, v textu píšete o účetní ztrátě.
      Což není vždy to samé.

      Doporučuji k prostudování § 38na Zákona o daních z příjmů.
      Ne vždy lze daňovou ztrátu uplatnit.

    • 17. 3. 2018 21:26

      Kracmarova (neregistrovaný) 93.153.75.---

      Re: Uplatnění daňové ztráty
      Moc děkuji, takže tedy ztráta z roku 2016 naposledy v přiznání za 2031, že?
      děkuji


      >>Dobrý večer,
      >>společnost sro. 2012-2016 (5 let) v účetní ztrátě,
      >>(daň z příjmu v těchto letech 0,-Kč); 6. rok , tj.
      >>2017 v
      >>zisku.
      >>Je možné nyní odečíst ztrátu od základu daně?A pokud
      >>ano, jak ještě dlouho?
      >>Děkuji moc za informaci.
      >>
      >Ztrata se da uplatnit v nadledujicich 5 letech. Takze
      >ztrata r.2012 napisledy v priznani za 2017

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).