Hlavní navigace

DPFO - vedlejší činnost - výše % do nákl

  • (neregistrovaný) 109.80.97.---

    18. 3. 2018 23:54

    Dobrý den,

    můžete mi prosím někdo poradit?

    Zpracovávám jedné známe DPFO za rok 2017.

    Kromě příjmů ze závislé činnosti má také příjmy z činnosti vedlejší.

    ŽO - 74100 Spec.návrhářské činnosti

    Mám před sebou DAP z roku 2016 (které jí zpracovávala jíná známá), kde je u části příjmů sazba výdajů 60% a u části příjmů sazba výdajů ve výši 40% s poznámkou, že se jedná o par.7 (příjmy bez ŽO)

    A já se ptám: znamená to tedy, že pokud se jedná o příjmy z fa, uplatňuji paušální výdaje ve výši 60% a pokud se jedná o příjmy bez ŽO (bez fa), jedná se o výdaje ve výši 40% pouze ... ??? A kdy může k této situaci dojít??? Že se nevystaví fa?

    Předem moc děkuji za pomoc?:-). Ver.R.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 3. 2018 9:41

      .. (neregistrovaný) 178.17.10.---

      Re: DPFO - vedlejší činnost - výše % do
      Ne, neznamená. To, zda byla vystavena faktura (tj. žádost o zaplacení pohledávky), je v tomto případě irelevantní. Důležité jsou jiné skutečnosti.

      V DAP musíte rozdělit příjmy podle § 7 ZDP na

      1) příjmy, které byly získány v rámci živnosti
      = příjmy podle § 7 odst. 1) písmeno b) ZDP
      = výdaje procentem z příjmů podle § 7 odst. 7) písmeno b)

      2) příjmy, které byly získány v rámci jiné činnosti (např. autoři, ..)
      = příjmy podle § 7 odst. 2) ZDP
      = výdaje procentem z příjmů podle § 7 odst. 7) písmeno d)

      Nezapomeňte na to, že i když jste laik a neumíte zpracovat správně jinému daňové přiznání, tak za svoji práci zodpovídáte. Doporučuji k přečtení NOZ § 5 a § 2950

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).