Hlavní navigace

Soukromé vozidlo OSVČ

  • (neregistrovaný) 77.48.233.---

    19. 3. 2018 13:36

    Dobrý den,

    manžel používá své soukromé vozidlo k pracovním účelům a náklady si uplatňuje paušálem. Toto vozidlo používá i jeho zaměstnanec, se kterým má sepsanou dohodu o používání. Nyní ho zaměstnanec naboural, tak se obrátil na pojišťovnu, kde má pojistku na blbost vůči zaměstnavateli. Ta po manželovi chce doložit nájemní smlouvu nebo dohodu mezi ním - RČ a IČEM, podle níž to auto může používat ke služebním účelům.

    Podle mě je to blbost... Že ho může používat ke služebním účelům a jakou výši nákladů může uplatnit, je přece v zákoně, ne? Co myslíte?

    Napadá mě sepsat nějaké prohlášení...

    Děkuji za reakce.

    P.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 3. 2018 13:58

      .. (neregistrovaný) 178.17.10.---

      Re: Soukromé vozidlo OSVČ
      >Dobrý den,
      >
      >manžel používá své soukromé vozidlo k pracovním účelům
      >a

      "náklady si uplatňuje paušálem. "

      Pro jistotu - máte na mysli výdaje podle § 7 odst. 7 ZDP, nebo
      paušální výdaje na dopravu podle § 24 odst. 2) písm. zt) ?


      Toto vozidlo používá
      >i jeho zaměstnanec, se kterým má sepsanou dohodu o
      >používání. Nyní ho zaměstnanec naboural, tak se obrátil
      >na pojišťovnu, kde má pojistku na blbost vůči
      >zaměstnavateli. Ta po manželovi chce doložit nájemní smlouvu
      >nebo dohodu mezi ním - RČ a IČEM, podle níž to auto
      >může používat ke služebním účelům.
      >
      >Podle mě je to blbost... Že ho může používat ke
      >služebním účelům a jakou výši nákladů může uplatnit, je
      >přece v zákoně, ne? Co myslíte?
      >
      >Napadá mě sepsat nějaké prohlášení...
      >
      >Děkuji za reakce.
      >
      >P.

    • 19. 3. 2018 14:09

      P. S. (neregistrovaný) 77.48.233.---

      Re: Soukromé vozidlo OSVČ
      >>Dobrý den,
      >>
      >>manžel používá své soukromé vozidlo k pracovním
      >>účelům
      >>a
      >
      >"náklady si uplatňuje paušálem. "
      >
      >Pro jistotu - máte na mysli výdaje podle § 7 odst. 7
      >ZDP, nebo
      >paušální výdaje na dopravu podle § 24 odst. 2) písm.
      >zt) ?

      Náklady na dopravu, 5000 Kč měsíčně.



      >Toto vozidlo používá
      >>i jeho zaměstnanec, se kterým má sepsanou dohodu o
      >>používání. Nyní ho zaměstnanec naboural, tak se
      >>obrátil
      >>na pojišťovnu, kde má pojistku na blbost vůči
      >>zaměstnavateli. Ta po manželovi chce doložit nájemní
      >>smlouvu
      >>nebo dohodu mezi ním - RČ a IČEM, podle níž to auto
      >>může používat ke služebním účelům.
      >>
      >>Podle mě je to blbost... Že ho může používat ke
      >>služebním účelům a jakou výši nákladů může uplatnit,
      >>je
      >>přece v zákoně, ne? Co myslíte?
      >>
      >>Napadá mě sepsat nějaké prohlášení...
      >>
      >>Děkuji za reakce.
      >>
      >>P.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).