Hlavní navigace

Roční parkovací karta a paušál na auto

  • (neregistrovaný) 88.103.70.---

    21. 3. 2018 16:50

    mohu uplatnit platbu 12.tisíc do nákladů za roční park.kartu,když u auta uplatnuji výdajový pausál ?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 21. 3. 2018 21:20

      Mirka. P (neregistrovaný) 2a00:1028:8b43:----:----:----:----:----

      Re: roční parkovací karta a paušál na au
      Ne. V paušálu jsou zahrnuty pohonné hmoty a parkovne

    • 21. 3. 2018 21:47

      .. (neregistrovaný) 178.17.10.---

      Re: roční parkovací karta a paušální výd
      Pokud se jedná o cenu "parkovného", která se platí v souvislosti s ustanovením § 23 písm. c) zákona č.13/1997 Sb., o pozemních komunikacích, tak ten zahrnuji do daňově uznatelných nákladů. I v případě, kdy klient uplatňuje paušální výdaj na dopravu.

      Dle mého názoru by se v tomto případě nejedná o "krátkodobé" parkovné, spíš o dlouhodobé "parkovací oprávnění"

      Vycházím ze Zápisu z jednání Koordinačního výboru s Komorou daňových poradců ČR konaného dne 21. 10. 2009

      281/16.09.09 - Paušální výdaj na dopravu

      http://www.financnisprava.cz/assets/cs/prilohy/d-prispevky-kv-kdp/KVKDP21102009.pdf

    • 21. 3. 2018 22:12

      ivuna (neregistrovaný) 2a00:1028:919d:----:----:----:----:----

      Re: roční parkovací karta a paušál na au
      Ing. Pavel Běhounek
      Vedle paušálního výdaje na dopravu již nelze uplatnit parkovné. K parkovnému bylo v úvodu uvedeném KV, bod 2.3.3. zaujato stanovisko, že vedle paušálního výdaje na dopravu již nelze uplatnit výdaje na krátkodobé parkovací služby poskytované parkovišti, parkovacími místy a garážemi v souvislosti s používáním vozidla na pracovních (služebních) cestách. Naproti tomu bylo zaujato stanovisko, že pojem parkovné nezahrnuje, tedy že je možné vedle paušálního výdaje na dopravu uplatnit výdaje na dlouhodobý pronájem parkovacích míst nebo stání na plochách a v garážích zastřešených i nezastřešených v sídle nebo v místě podnikání poplatníka, případně v místě určeném pro stání vozidla v době, kdy není používáno na pracovních (služebních) cestách.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).