Hlavní navigace

Zaměstnání cizinec - Přihlášky

• (neregistrovaný) 109.81.211.---

22. 3. 2018 16:37

Dobrý den,

firma zaměstnala cizince (mimo EU), mám k dispozici jen ofocený pas. Co vše ještě je potřeba, abych ho mohla přihlásit na OSSZ a VZP - jaké všechny údaje musím od něj znát? Můžete mi někdo popsat postup, s cizincema si vůbec nevím rady... Moc děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 22. 3. 2018 17:41

VH

Re: Zaměstnání cizinec - Přihlášky
      A ten váš cizinec má zaměstnaneckou kartu, modrou kartu nebo povolení k zaměstnání a povolení k pobytu?

• 22. 3. 2018 19:13

jt. (neregistrovaný) 109.81.211.---

Tak to mi vůbec nesdělili, to se poptám. Řekla bych že povolení k zaměstnání a pobytu. Obdržela jsem jen kopii pasu s informací "přihlásit". A jelikož to dělám prvně, tak se radši chci zeptat, co vše ještě vyžádat a zjistit.

• 28. 3. 2018 13:53

Ajana (neregistrovaný) 109.238.40.---

Dobrý den.
      Na VZP zašlu jeho průkaz o povolení s datem narození a písmenem M nebo Z(zda je muž nebo žena), napr. muž narozen 20.12.1974 -M740212 - VZP do cca měsíce přidělí číslo pojištěnce.
      Na OSSZ zašlu oznámení o nástupu do zaměstnaní v papírové formě s rč 7412200000 společně se zaměstnaneckou karrou - OSSZ následně přidělí jejích číslo pojištěnce. Nejlépe bude vykomunikovat to s Vaší SSZ.
      Dále nezapomeňte zaměstnance přihlásit v den nástupu do zaměstnaní na Úřad práce dle místní příslušnosti, tj. ÚP který vydal zaměstnaneckou kartu - formulář "Sdělení zaměstnavatele o nástupu...", vyplní se on-line na: https://formulare.mpsv.cz/okprace/cs/form/edit.jsp?FN=SdNaZ171201874&CMD=EditForm&SSID=foVr2vM.YbWo.6GS_PvjUKGhqihKQSvh.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).