Hlavní navigace

Od kdy měsíční plátce DPH

  • (neregistrovaný) 193.85.240.---

    26. 3. 2018 10:25

    Dobrý den, jsem OSVČ mnoho let a také čtvrtletní plátce DPH. Nyní se mi o hodně zvedl obrat a tak hledám, co se musí stát, abych musel být měsíčním plátcem. Prosím, naveďte mě a případně řekněte termíny a rizika. Velmi Vám děkuji za každé pošťouchnutí.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 3. 2018 10:48

      sss (neregistrovaný) 193.85.240.---

      Re: Od kdy měsíční plátce DPH
      Dobře, přečetl jsem, že Plátce se může rozhodnout, že jeho zdaňovacím obdobím pro příslušný kalendářní rok je kalendářní čtvrtletí, pokud
      a) jeho obrat za bezprostředně předcházející kalendářní rok nepřesáhl 10000000 Kč,
      - znamená to tedy, že pokud letos přesáhnu obrat 10 mil. Kč, zaškrtnu v prosincovém přiznání, že se stávám měsíčním plátcem a od ledna 2019 budu podávat měsíční DP a KH? V průběhu roku žádnou hranici 10 mil. hlídat nemusím a jsem celý kalendářní rok čtvrtletním plátcem? Bože, proč to nemůžou napsat srozumitelně? Moc děkuji.

    • 26. 3. 2018 10:55

      Maxx (neregistrovaný) 62.129.61.---

      Re: Od kdy měsíční plátce DPH
      I když to je nesrozumitelné, tak jste to pochopil správně :-D

    • 26. 3. 2018 11:32

      sss (neregistrovaný) 193.85.240.---

      Děkuji paní Maxx :-)
      >>>>Dobrý den, jsem OSVČ mnoho let a také čtvrtletní
      >>>>plátce DPH. Nyní se mi o hodně zvedl obrat a tak
      >>>>hledám, co
      >>>>se musí stát, abych musel být měsíčním plátcem.
      >>>>Prosím, naveďte mě a případně řekněte termíny a
      >>>>rizika.
      >>>>Velmi Vám děkuji za každé pošťouchnutí.
      >>>
      >>>§99 a následující ZDPH
      >>Dobře, přečetl jsem, že Plátce se může rozhodnout, že
      >>jeho zdaňovacím obdobím pro příslušný kalendářní rok
      >>je kalendářní čtvrtletí, pokud
      >>a) jeho obrat za bezprostředně předcházející
      >>kalendářní rok nepřesáhl 10000000 Kč,
      >>- znamená to tedy, že pokud letos přesáhnu obrat 10
      >>mil. Kč, zaškrtnu v prosincovém přiznání, že se
      >>stávám
      >>měsíčním plátcem a od ledna 2019 budu podávat měsíční
      >>DP a KH? V průběhu roku žádnou hranici 10 mil. hlídat
      >>nemusím a jsem celý kalendářní rok čtvrtletním
      >>plátcem?
      >>Bože, proč to nemůžou napsat srozumitelně? Moc
      >>děkuji.
      >
      >I když to je nesrozumitelné, tak jste to pochopil
      >správně :-D

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).