Hlavní navigace

Nepodané DP

• (neregistrovaný) 213.192.59.---

26. 3. 2018 10:45

Dobrý den, moc prosím o radu. Vloni jsem měla vedlejší pracovní poměr. Firma mi vytiskla papír pro zaměstnavatele do ročního zúčtování s příjmy a kolik za mě odvedla na zálohách na dani a tak. V práci, kde mám stálý pracovní poměr mi paní účetní řekla ať si zúčtování provedu sama, že mi FÚ vrátí 10000. Tak jsem si přiznání vyplnila sama a když mi vyšel přeplatek 90,- Kč, řešila jsem to tady na stránkách, kde mi někdo poradil že FÚ do 100,- Kč nevrací, že podávat nemusím. a tak jsem tedy nepodala. Teď, když se zase v televizi mluví o podání DP a co vše hrozí za pokuty za nepodané jsem znervózněla a nevím, jestli jsem neudělala chybu, když jsem nepodala. Mám ho podat opožděně a nebo jsem podávat opravdu nemusela? Může F.Ú zjistit, že jsem měla podávat a nepodala? Moc vám děkuji za rady.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 3. 2018 10:58

Maxx (neregistrovaný) 62.129.61.---

Re: Nepodané DP
      Záleží, jak se jmenuje to potvrzení od druhého zaměstnavatele. Předpokládám, že jste je měla současně (ne po sobě).

• 26. 3. 2018 11:02

Kamila Nová (neregistrovaný) 213.192.59.---

Ano, měla jsem současně. Potvrzení je potvrzení o zdanitelných příjmech na základě dohod o provedení práce a to druhé z hlavního poměru je potvrzení o příjmech ze závislé činnosti. v obou případech mi byla daň stržena zaměstnavatelem

• 26. 3. 2018 11:14

Maxx (neregistrovaný) 62.129.61.---

DP podávat nemusíte.
      To se účetní tak sekla? (že říkala, že dostante zpátky tolik peněz na nakonec nic)

• 26. 3. 2018 11:27

Kamila Nová (neregistrovaný) 213.192.59.---

No, to jsem taky byla překvapená. Asi se účetní jen nechtělo. To víte že při vidině takové částky mě výsledných 90,- Kč, které mi vyšly zaskočilo. No a navíc teď takové nervy jestli jsme nepochybila a co vše bych zaplatila. Ani nevíte, jaký kámen mi ze srdce spadl. Moc Vám děkuji za informace a přeji hezký den.
      Kamila

• 26. 3. 2018 19:56

xy5

problém je také v tom, že si pletete prac. poměr s dohodou o provedení práce /v úvodu jste psala, že jste měla ještě VPP - mj. VPP neexistuje/. Opravdu jste měla z této dohody o provedení práce (dále pak píšete, že se jedná o DPP a ne tedy o PP), ale v úvodu píšete, že byla sražena zálohová daň. Tak jak to tedy je? Měla jste mimo PP ještě DPP a jak byla daněna? Zálohovou nebo srážkovou daní? To vše je podstatné k tomu, aby Vám zde bylo správně odpovězeno, jestli máte nebo nemáte povinnost podat daň. př.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).