Hlavní navigace

Sádrokartonářské práce - paušál 60/80%?

• (neregistrovaný) 213.194.242.---

27. 3. 2018 10:54

Dobrý den,
    měla bych dotaz, narazila jsem na tohle:
    dle živnostenského zákona je u obsahové náplně volné živnosti č. 45 Přípravné a dokončovací stavební práce, specializované stavební práce uvedeno: Obsahem činnosti nejsou.... obkládání sádrokartonem a další práce, jež jsou předmětem řemeslných živností.
    ALE když se pak podívám do řemeslné živnosti, tak u Zednictví je uvedeno: Provádění montáží konstrukcí nosných i nenosných příček, rovných a šikmých stropních zavěšených podhledů, suchých podlah a obkladů stěn a sloupů systémy suché výstavby (nosných příček, rovných a šikmých stropních zavěšených podhledů, suchých podlah a obkladů stěn a sloupů konstrukcemi ze sádrokartonu) - to, co jsem dala do závorky je škrtnuto, tudíž již neplatné...
    Takže dříve sádrokartonářské práce patřily do Zednictví, tzn. do 80% , ale kam tedy patří nyní? Nepodařilo se mi dohledat, kam tuto škrtnutou větu tedy přemístili, když u volné je uvedeno, že to je součástí řemeslné živnosti.
    Děkuji, Lucie

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 3. 2018 11:13

katka2 (neregistrovaný) 81.44.185.---

Re: sádrokartonářské práce - paušál 60/8
      to co bylo škrtnuto tam bylo jaksi navíc, sádrokarton se vejde do toho popisu před závorkou

• 27. 3. 2018 11:23

.. (neregistrovaný) 178.17.10.---

Podívejte se na "Izolatérství"

• 27. 3. 2018 13:21

lucciem (neregistrovaný) 213.194.242.---

Děkuji, to jediné jsem pak dohledala, jak jsem dotaz zadala, tak jsem čekala, jestli to opravdu dát pod to nebo ne... takže rozšíříme ŽL o Izolatérství a můžeme nadále uplatňovat 80%, je to tak, že? :) Moc děkuji

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).