Hlavní navigace

PPM a přivýdělek

• (neregistrovaný) 62.141.24.---

24. 11. 2005 21:40

Jsem zamestnana na zaklade prac. smlouvy a mam uzavrenou mandatni smlouvu na vykon funkce jednatele - odmena z teto smlouvy se vyplaci jednou rocne v prosinci. Od 1.12.05 nastupuji na MD a budu pobirat PPM, volala jsem si na MSSZ s dotazem, zda neztratim narok na PPM, kdyz mi bude v prosinci proplacena odmena za vykon funkce jednatele. Jedna pracovnice mi rekla, ze kdyz budu pobirat PPM, muzu si vydelat kolik chci, avsak ne u zamestnavatele u ktereho budu v evidenci po dobu MD, cili pri vyplaceni odmeny v prosinci bych pravdepodobne ztratila narok na PPM, nezdalo se mi to a nasledne jsem volala na MSSZ jeste jednou primo k pani, ktera ma na starosti firmu u ktere pracuji a ta mi rekla neco jineho - pry MSSZ v podstate mandatni smlouva nezajima, ze ji neberou jako pracovni pomer i kdyz se z ni odvadi SP a tudiz mi neovlivni narok na PPM. Nevite nekdo ktera z nich mela pravdu?
    Dekuji.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 24. 11. 2005 22:55

Jiřka (neregistrovaný) 212.24.154.---

Re: PPM a přivýdělek
      Nesmíte mít příjem za práci v tom pracovněprávním vztahu, na základě kterého pobíráte PPM. I kdybyste měla několik pracovních smluv u stejného zaměstnavatele a jen v jedné z nich pobírala PPM, v ostatních můžete pracovat a mít příjem.

• 25. 11. 2005 17:29

Zuzana (neregistrovaný) 193.179.29.---

Re: PPM a přivýdělek
      Dobrý den,

1. bude-li mi tedy vyplácena PPM v ochranné lhůtě (smlouvu mám na dobu určitou do 30.11.2005 a nastupuji na MD 1.12. 2005) mohu uzavřít se zaměstnavatelem novou smlouvu a dále si tak přivydělávat?
      Ze kterých právních předpisů tato informace vyplývá

2. Jaký druh smlouvy je nejvhodnější v případě že bych po dobu vyplácení PPM měla možnost pracovat :
      - HPP na dobu určitou se zkráceným pracovním úvazkem
      - dohoda o provedení činnosti
      nebo záleží pouze na dohodě se zaměstnavatelem?

A jak je to s dohodou o provedení práce (100h/ročně)? Jakým způsobem pak probíhá platba zdravotního a sociálního pojištění?

Děkuji

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).