Hlavní navigace

Odečet úroků - prosím o radu

  • (neregistrovaný) 185.188.103.---

    29. 3. 2018 6:04

    Prosím o radu.
    Prošla jem fóra, ale nejsem z toho chytrá.
    Dlužník na hypotéce, která byla poskytnuta na refinancování úvěrů na změnu nemovitosti (rekonstrukce), není vlastníkem nemovitosti, ale má tam trvalé bydliště, bydlí tam i bratr. Vlastníkem nemovitosti je právě bratr.
    Můžu odečíst úroky na hypotéční úvěr?
    Děkuji za rady. Už nevím co a jak.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 29. 3. 2018 7:03

      jasná. (neregistrovaný) 91.139.11.---

      Re: Odečet úroků - prosím o radu
      U bytové potřeby definované v § 15 odst. 3 písmeno e) ZDP (rekonstrukce) není podmínka vlastnictví vysloveně stanovena. Úroky z úvěru použitého na údržbu nebo změnu stavby rodinného domu může poplatník uplatnit , ale pouze podáním v daňového přiznání.

    • 29. 3. 2018 7:13

      Kača1 (neregistrovaný) 185.188.103.---

      Re: Odečet úroků - prosím o radu
      DP bude podávat. Jaké dokumenty je k tomu potřeba doložit? Úvěrová smlouva, potvrzení banky o úrocích, LV, a k doložení užívání stačí jen to, že tam má paní trvalé bydliště?

    • 29. 3. 2018 7:34

      jasná. (neregistrovaný) 91.139.11.---

      Re: Odečet úroků - prosím o radu
      Doložila bych úvěrovou smlouvu a potvrzení banky o zaplacených úrocích. Pokud budou chtít doložit něco víc, sami vyzvou k doložení.

    • 29. 3. 2018 7:43

      Kača1 (neregistrovaný) 185.188.103.---

      Re: Odečet úroků - prosím o radu
      Myslela jsem si to. Děkuji moc za radu.

    • 29. 3. 2018 7:44

      jasná. (neregistrovaný) 91.139.11.---

      není zač, pěkný den
      >>>>>Prosím o radu.
      >>>>>Prošla jem fóra, ale nejsem z toho chytrá.
      >>>>>Dlužník na hypotéce, která byla poskytnuta na
      >>>>>refinancování úvěrů na změnu nemovitosti
      >>>>>(rekonstrukce), není
      >>>>>vlastníkem nemovitosti, ale má tam trvalé bydliště,
      >>>>>bydlí tam i bratr. Vlastníkem nemovitosti je právě
      >>>>>bratr.
      >>>>>Můžu odečíst úroky na hypotéční úvěr?
      >>>>>Děkuji za rady. Už nevím co a jak.
      >>>>
      >>>>U bytové potřeby definované v § 15 odst. 3 písmeno e)
      >>>>ZDP (rekonstrukce) není podmínka vlastnictví
      >>>>vysloveně
      >>>>stanovena. Úroky z úvěru použitého na údržbu nebo
      >>>>změnu stavby rodinného domu může poplatník uplatnit ,
      >>>>ale
      >>>>pouze podáním v daňového přiznání.
      >>>
      >>>DP bude podávat. Jaké dokumenty je k tomu potřeba
      >>>doložit? Úvěrová smlouva, potvrzení banky o úrocích,
      >>>LV, a
      >>>k doložení užívání stačí jen to, že tam má paní
      >>>trvalé
      >>>bydliště?
      >>
      >>Doložila bych úvěrovou smlouvu a potvrzení banky o
      >>zaplacených úrocích. Pokud budou chtít doložit něco
      >>víc,
      >>sami vyzvou k doložení.
      >
      >Myslela jsem si to. Děkuji moc za radu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).