Hlavní navigace

OSVČ a čestné prohlášení

  • (neregistrovaný) 90.183.134.---

    3. 4. 2018 7:28

    Dobrý den,
    jsem OSVČ a manželka si bude ted od dubna uplatnovat úlevu na naši dceru.Stačí,když n apíšu pro jejího zaměstnavatele čestné prohlášení,že já to neuplatňují nebo musím mít nějaké potvrzení.?
    Děkuji Karel

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 4. 2018 18:58

      .. (neregistrovaný) 178.17.10.---

      Re: OSVČ a čestné prohlášení
      Zákon o daních z příjmů po zaměstnanci v případě, kdy druhý poplatník (manžel, manželka,..) není zaměstnaný, žádné potvrzení ani čestné prohlášení od druhého z poplatníků nevyžaduje.

      ZDP § 38l odst. 3) - tam je uvedeno, co může zaměstnavatel požadovat po zaměstnanci v případě, že chce zaměstnanec uplatnit daňové zvýhodnění na dítě.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).