Hlavní navigace

VZP a zálohy

• (neregistrovaný) 185.91.165.---

4. 4. 2018 13:25

Dobrý den, prosím o radu. Začala jsem podnikat, hlavní činnost, mám 2 děti, 4 a 8 roků, to menší je do oběda ve školce, starší chodí do školy a nechodí do družiny,jsem povinna platit zálohy na ZP tu minimální částku 2024 kč, nebo mám nějakou úlevu. děkuji H

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 4. 2018 13:29

Maxx (neregistrovaný) 213.155.230.---

Re: VZP a zálohy
      můžete být zařazena do kategorie - celodenní péče o 2 děti do 15 let.
      Zvažte možnost v prvním roce zálohy platit, pak v přehledu uvést, že nemáte stanoven minimální vyměřovací základ a podle výdělku Vám pak můžou být zálohy vráceny.
      Informujte se na VZP, jestli pro zařazení do této kategorie něco chtějí hned až s přehledem za 2018 (každá ZP to má jinak).

• 4. 4. 2018 17:15

Me. (neregistrovaný) 91.227.235.---

k zařazení do této kategorie - "L" - rodné listy dětí a oznámení pojištěnce vyplnit a čestné prohlášení - mají k dispozici na pobočkách. A nechat se tam zařadit hned, aby ty zálohy nevyžadovali. Neřešit pak zpětně...

• 4. 4. 2018 18:39

Maxx (neregistrovaný) 62.129.61.---

ČPZP chce prohlášení o péči až s přehledem. Dřív je to nezajímalo. Rodné listy po mě nechtěli, děti si našli v systému sami. Nevím, jak to je ve VZP.
      Platit zálohy - tím jsem mysleala z opatrnosti, kdyby náhodovu byl vyšší výdělek, ať není "moc vysoký" doplatek.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).