Hlavní navigace

Strop u paušálních výdajů - nájem

  • (neregistrovaný) 109.81.211.---

    4. 4. 2018 19:15

    Dobrý den, prosím o radu. Nepodnikající občan - zaměstnanec, má ještě příjem z pronájmu (cca 1,4 mil za rok). Může uplatnit paušální výdaje na nájem v celkové výši 30% nebo je tam limitován stropem 300.000,-? Nepochopila jsem, jestli se strop vztahuje jen na obchodní majetek (který on nemá, když není OSVč) nebo na veškeré příjmy z nájmu.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 4. 2018 20:06

      .. (neregistrovaný) 178.17.10.---

      Re: Strop u paušálních výdajů - nájem
      Pokud zdaňuje příjem podle § 9 ZDP, tak v případě uplatnění výdajů procentem z příjmů se na něj vztahuje omezení uvedené v § 9 odst. 4) ZDP. Tam se o žádném "obchodním" majetku nepíše.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).