Hlavní navigace

Prodej pozemku

  • (neregistrovaný) 109.81.188.---

    5. 4. 2018 14:02

    Dobrý den,
    může mi někdo zkušený poradit, jestli jsme dobře zpracovala prodej pozemku v DPFO? Dala jsem do příjmu rozdíl mezi cenou, za kterou jsem před lety kupovala a cenou prodejní. Neměla jsem dát příjem a výdej a teprve v rozdílu by byla částka ke zdanění?
    Děkuju za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 5. 4. 2018 14:18

      .. (neregistrovaný) 178.17.10.---

      Re: Prodej pozemku_vyplnění v DAP
      Do Přílohy číslo 2 Přiznání k dani z příjmů FO jste měla uvést do řádku ve Výpočtu dílčího základu daně z ostatních příjmů (§ 10 zákona) druh příjmu, příjmy (z prodeje majetku), výdaje (vztahující se k prodanému majetku), rozdíl.

      Do řádku číslo 40 jste měla uvést dílčí základ daně z ostatních příjmů / tj. rozdíl z Přílohy číslo 2.

    • 5. 4. 2018 14:42

      MilaK (neregistrovaný) 109.81.188.---

      Re: Prodej pozemku_vyplnění v DAP
      Já jsem uvedla do příjmů právě ne kupní cenu, ale jen rozdíl mezi cenou, za kterou jsem pozemek před lety kupovala a cenou prodejní. Teď jsem znejistěla, jestli to nebylo chybně. Nemám s tím zkušenost.

    • 5. 4. 2018 14:46

      .. (neregistrovaný) 178.17.10.---

      Re: Prodej pozemku_vyplnění v DAP
      Ale kam do přiznání? Vyplňovala jste Přílohu číslo 2, kterou vyplňují osoby, které mají příjmy podle § 10 ZDP (neosvobozené)?
      Pro jistotu - jak dlouho jste pozemek vlastnila?

    • 5. 4. 2018 14:51

      MilaK (neregistrovaný) 109.81.188.---

      Re: Prodej pozemku_vyplnění v DAP
      Promiňte - mluvím o vyplnění přílohy č.2, kde je příjem, výdej a rozdíl. Pozemek vlastním 7 let.

    • 5. 4. 2018 15:03

      .. (neregistrovaný) 178.17.10.---

      Re: Prodej pozemku_vyplnění v DAP
      A vyšla Vám k tomuto příjmu nějaká daň k zaplacení?

      Pokud jste vlastnila pozemek více jak 5 let, tak byl příjem z prodeje pozemku od daně z příjmu fyzických osob osvobozen
      podle § 4 odst. 1) písmeno b) Zákona o daních z příjmů

      Osvobozené příjmy se do přiznání k dani z příjmu FO vůbec neuvádí.
      ZDP § 38g odst. 3)

    • 5. 4. 2018 15:09

      MilaK (neregistrovaný) 109.81.188.---

      Re: Prodej pozemku_vyplnění v DAP
      >>>>>>Dobrý den,
      >>>>>>může mi někdo zkušený poradit, jestli jsme dobře
      >>>>>>zpracovala prodej pozemku v DPFO? Dala jsem do příjmu
      >>>>>>rozdíl mezi cenou, za kterou jsem před lety kupovala
      >>>>>>a
      >>>>>>cenou prodejní. Neměla jsem dát příjem a výdej a
      >>>>>>teprve v
      >>>>>>rozdílu by byla částka ke zdanění?
      >>>>>>Děkuju za odpověď.
      >>>>>
      >>>>>Do Přílohy číslo 2 Přiznání k dani z příjmů FO jste
      >>>>>měla uvést do řádku ve Výpočtu dílčího základu daně
      >>>>>z
      >>>>>ostatních příjmů (§ 10 zákona) druh příjmu, příjmy
      >>>>>(z
      >>>>>prodeje majetku), výdaje (vztahující se k prodanému
      >>>>>majetku), rozdíl.
      >>>>>
      >>>>>Do řádku číslo 40 jste měla uvést dílčí základ daně z
      >>>>>ostatních příjmů / tj. rozdíl z Přílohy číslo 2.
      >>>>>
      >>>>Já jsem uvedla do příjmů právě ne kupní cenu, ale jen
      >>>>rozdíl mezi cenou, za kterou jsem pozemek před lety
      >>>>kupovala a cenou prodejní. Teď jsem znejistěla,
      >>>>jestli
      >>>>to nebylo chybně. Nemám s tím zkušenost.
      >>>
      >>>Ale kam do přiznání? Vyplňovala jste Přílohu číslo
      >>>2, kterou vyplňují osoby, které mají příjmy podle §
      >>>10
      >>>ZDP (neosvobozené)?
      >>>Pro jistotu - jak dlouho jste pozemek vlastnila?
      >>>
      >>Promiňte - mluvím o vyplnění přílohy č.2, kde je
      >>příjem, výdej a rozdíl. Pozemek vlastním 7 let.
      >
      >
      >A vyšla Vám k tomuto příjmu nějaká daň k zaplacení?
      >
      >Pokud jste vlastnila pozemek více jak 5 let, tak byl
      >příjem z prodeje pozemku od daně z příjmu fyzických
      >osob osvobozen
      >podle § 4 odst. 1) písmeno b) Zákona o daních z
      >příjmů
      >
      >Osvobozené příjmy se do přiznání k dani z příjmu FO
      >vůbec neuvádí.
      >ZDP § 38g odst. 3)
      >Vyšlo mi 100.000,--Kč ke zdanění. Dneska mám svůj den...pozemek mám 5 let, ne 7 let.

    • 5. 4. 2018 15:27

      .. (neregistrovaný) 178.17.10.---

      Re: Prodej pozemku_vyplnění v DAP
      Přesně 5 let? Nebo 5 let a týden?
      Ale to jste vlastně řešit nechtěla. Přeji hezký den

    • 5. 4. 2018 15:29

      MilaK (neregistrovaný) 109.81.188.---

      Re: Prodej pozemku_vyplnění v DAP
      Necelých 5 let. Děkuju za trpělivost a pěkný den i vám....

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).