Hlavní navigace

Roční zúčtování - doložení příjmu

  • (neregistrovaný) 94.199.197.---

    6. 4. 2018 10:44

    Dobrý den,
    mám problém u našeho zaměstnance, chce provést roční zúčtování, v měsících 1-4/17 byl zaměstnán u jiné společnosti, od 5-7/17 byl na úřadu práce a od srpna pracuje u nás. Zaměstnanec má ovšem problém s tím, že nemůže doložit příjem, bývalý zaměstnavatel skončil v insolvenci, mám od něj pouze výplatnice 2-4/17. S bývalým zaměstnavatelem nelze komunikovat, dle zaměstnance může být rád, že dostal po nějaké odmlce výplatu vůbec. Mohu mu vůbec provést roční zúčtování? Děkuji za odpověď

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 4. 2018 10:46

      jukk (neregistrovaný) 2001:718:2601:----:----:----:----:----

      Re: Roční zúčtování - doložení příjmu
      ne, protože vám nedodal potřebné doklady do 15.2.

    • 6. 4. 2018 10:48

      .. (neregistrovaný) 178.17.10.---

      Re: Roční zúčtování - doložení příjmu
      Dle mého názoru nemůžete, není splněna podmínka uvedená v Zákonu o daních z příjmů § 38ch odst. 3)

      Zaměstnanec si může podat Přiznání k dani z příjmů FO.

    • 6. 4. 2018 11:02

      Hon13zik (neregistrovaný) 94.199.197.---

      Re: Roční zúčtování - doložení příjmu
      Chápu tedy správně, že bez Potvrzení o zdanitelných příjmech za 2017 nelze provést roční zúčtování? Zaměstnanec veškeré podklady které máme k dispozici dodal do 15. 2. 2018, s tím problém není.

    • 6. 4. 2018 11:05

      jukk (neregistrovaný) 2001:718:2601:----:----:----:----:----

      Re: Roční zúčtování - doložení příjmu
      Ale nedodal vám potvrzení o příjmech, tak jak to chcete provést? Prostě nelze.

    • 6. 4. 2018 11:25

      .. (neregistrovaný) 178.17.10.---

      Re: Roční zúčtování - doložení příjmu
      Na začátku dotazu uvádíte, že zaměstnanec "nemůže doložit příjem". Co Vám tedy může doložit z toho, co vyžaduje pro RZD ZDP?

      Předložil Vám zaměstnanec doklad za uplynulé zdaňovací období od předchozího plátců daně o zúčtované nebo vyplacené mzdě, sražených zálohách na daň z těchto příjmů, poskytnuté měsíční slevě na dani podle § 35ba a 35c a vyplacených měsíčních daňových bonusech?

      Pokud ne, tak se pro tyto případy v ZDP přímo uvádí
      "Plátce daně roční zúčtování záloh a daňového zvýhodnění neprovede, pokud poplatník tyto doklady nepředloží plátci daně do 15. února po uplynutí zdaňovacího období."

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).