Hlavní navigace

Výsledovka v plném rozsahu DPPO od 2017?

  • (neregistrovaný) 194.228.79.---

    6. 4. 2018 12:36

    Dobrý den, prosím o radu.
    Od roku 2017 je povinnost dávat výsledovku v plném rozsahu u mikro účetních jednotek? Děkuji moc.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 4. 2018 12:51

      .. (neregistrovaný) 178.17.10.---

      Re: Výsledovka v plném rozsahu DPPO od 2
      250/2015 Sb. Účinnost od 01.01.2016
      3a / 3

      Od účetního období roku 2016 podle výše uvedené prováděcí vyhláškymusí všechny obchodní společnosti sestavovat výkaz zisku a ztráty v plném rozsahu

      Dělala jsem kvůli tomu (a také kvůli změnám ve výkazu) do Přílohy v účetní závěrce i "převodový" můstek k bodu "Změny uspořádání a označování položek rozvahy a výkazu zisku a ztráty a jejich obsahové vymezení oproti předcházejícímu účetnímu období"
      Výkaz zisku a ztráty ve zjednodušeném rozsahu ke dni 31.12.2015
      Položky ve výkazu roku 2015
      x
      Výkaz zisku a ztráty v plném rozsahu
      Položky ve výkazu roku 2016

    • 6. 4. 2018 13:00

      Jana111 (neregistrovaný) 194.228.79.---

      Re: Výsledovka v plném rozsahu DPPO od 2
      Jejda, tak minulý rok nic nechtěli, to jsem zaspala.
      Tak teď asi podat znovu přiznání, teda nevím ale jestli opravné?
      Díky moc

    • 6. 4. 2018 13:09

      .. (neregistrovaný) 178.17.10.---

      Re: Výsledovka v plném rozsahu DPPO od 2
      Nemohu poradit, neznám lhůtu k podání daňového přiznání dané firmy
      Doporučuji k pročtení Daňový řád § 138

    • 6. 4. 2018 14:30

      JIv (neregistrovaný) 80.188.9.---

      Re: Výsledovka v plném rozsahu DPPO od 2
      >>>>Dobrý den, prosím o radu.
      >>>>Od roku 2017 je povinnost dávat výsledovku v plném
      >>>>rozsahu u mikro účetních jednotek? Děkuji moc.
      >>>
      >>>250/2015 Sb. Účinnost od 01.01.2016
      >>>3a / 3
      >>>
      >>>Od účetního období roku 2016 podle výše uvedené
      >>>prováděcí vyhláškymusí všechny obchodní společnosti
      >>>sestavovat výkaz zisku a ztráty v plném rozsahu
      >>>
      >>>Dělala jsem kvůli tomu (a také kvůli změnám ve
      >>>výkazu)
      >>>do Přílohy v účetní závěrce i "převodový" můstek k
      >>>bodu "Změny uspořádání a označování položek rozvahy a
      >>>výkazu zisku a ztráty a jejich obsahové vymezení
      >>>oproti
      >>>předcházejícímu účetnímu období"
      >>>Výkaz zisku a ztráty ve zjednodušeném rozsahu ke dni
      >>>31.12.2015
      >>>Položky ve výkazu roku 2015
      >>>x
      >>>Výkaz zisku a ztráty v plném rozsahu
      >>>Položky ve výkazu roku 2016
      >>Jejda, tak minulý rok nic nechtěli, to jsem zaspala.
      >>Tak teď asi podat znovu přiznání, teda nevím ale
      >>jestli opravné?
      >>Díky moc
      >
      >Nemohu poradit, neznám lhůtu k podání daňového
      >přiznání dané firmy
      >Doporučuji k pročtení Daňový řád § 138


      Pokud se nemýlím, tak výkazy v plném rozsahu se netýkají mikro účetních jednotek, které nemají povinnost mít účetní závěrku ověřenou auditorem......
      >
      >

    • 6. 4. 2018 14:32

      mirka..p (neregistrovaný) 77.78.85.---

      Re: Výsledovka v plném rozsahu DPPO od 2
      Mýlíte, vyhláška 500/2002 § 3a/3

    • 7. 4. 2018 10:59

      ano (neregistrovaný) 89.102.189.---

      Re: Výsledovka v plném rozsahu DPPO od 2
      Ale uvedený paragraf říká to, co uvádí JIv

    • 7. 4. 2018 13:37

      h,p (neregistrovaný) 77.92.222.---

      Re: Výsledovka v plném rozsahu DPPO od 2
      Uvedený paragraf říká, že výkaz v plném rozsahu sestavuje obchodní společnost. Taže pokud se jedná o obchodní společnost, pak musí být plný VZZ ať už půjde malou, mikro nebo velkou ÚJ. Pokud půjde např. o fyz. osobu veducíí účetnictví, pak lze podat VZZ ve zkráceném rozsahu, pokud se jedná o mikro nebo malou ÚJ bez auditu. Platí to už od 1.1.2016. Takže to co píše JIv platí v případě, že místo těch teček bude napsáno: ..pokud se nejedná o obchodní společnost.

    • 8. 4. 2018 10:05

      Pavel Jirsa (neregistrovaný) 94.113.138.---

      Re: Výsledovka v plném rozsahu DPPO od 2
      >>>>>>>Od účetního období roku 2016 podle výše uvedené
      >>>>>>>prováděcí vyhláškymusí všechny obchodní společnosti
      >>>>>>>sestavovat výkaz zisku a ztráty v plném rozsahu
      >>>>>>>
      >>>>>>>Výkaz zisku a ztráty v plném rozsahu
      >>>>>>>Položky ve výkazu roku 2016
      >>>>>>Jejda, tak minulý rok nic nechtěli, to jsem zaspala.
      >>>>>>Tak teď asi podat znovu přiznání, teda nevím ale
      >>>>>>jestli opravné?
      >>>>>>Díky moc
      >>>>>
      >>>>>Nemohu poradit, neznám lhůtu k podání daňového
      >>>>>přiznání dané firmy
      >>>>>Doporučuji k pročtení Daňový řád § 138
      >>>>
      >>>>
      >>>>Pokud se nemýlím, tak výkazy v plném rozsahu se
      >>>>netýkají mikro účetních jednotek, které nemají
      >>>>povinnost mít
      >>>>účetní závěrku ověřenou auditorem......
      >>>>>
      >>>>>
      >>>Mýlíte, vyhláška 500/2002 § 3a/3

      >>Ale uvedený paragraf říká to, co uvádí JIv

      >Uvedený paragraf říká, že výkaz v plném rozsahu
      >sestavuje obchodní společnost. Taže pokud se jedná o
      >obchodní společnost, pak musí být plný VZZ ať už půjde malou,
      >mikro nebo velkou ÚJ. Pokud půjde např. o fyz. osobu
      >veducíí účetnictví, pak lze podat VZZ ve zkráceném
      >rozsahu, pokud se jedná o mikro nebo malou ÚJ bez auditu.
      >Platí to už od 1.1.2016. Takže to co píše JIv platí v
      >případě, že místo těch teček bude napsáno: ..pokud se
      >nejedná o obchodní společnost.

      Jen doplním, že je důležité správně určit, kdo je a kdo není obchodní společností podle § 1/1 ZOK.

      Obchodní společností tedy není FO vedoucí účetnictví, družstvo, svěřenský fond a státní podnik.

      Pikantní je, že i když "neobchodní" společnosti musí sestavovat výsledovku v plném rozsahu, tak ji nemusí ukládat do sbírky listin.

      Hezký den!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).