Hlavní navigace

Podíl na zisku v nepeněžní formě a DPH?

• (neregistrovaný) 212.24.148.---

10. 4. 2018 6:19

Je podíl na zisku společníka s.r.o. vyplacený v nepeněžní formě (osobní automobil) předmětem DPH? V § 13 odst. 4 c) jsou uvedeny pouze vypořádací podíl na obchod. korporaci a podíl na likvidačním zůstatku. Podíl na zisku jsem nikde nenašla, předpokládám tedy, že by to do DPH spadnout nemělo. Pokud s tím máte zkušenost, budu ráda za každé info. Díky H.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 10. 4. 2018 11:41

Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

Re: Podíl na zisku v nepeněžní formě a D
      Otázka:

DPH a rozdělení zisku nepeněžním plněním

"Dobrý den poradno :-) Chtěla bych Vám poděkovat za Vaši odpověď na moji otázku. Bohužel jsem se v otázce zapomněla zeptat na jednu věc... Dotaz se týkal právnické osoby a zda si společník může vyplatit podíl na zisku kromě peněz i autem. Protože to je možné a když to tedy tak udělám, bude muset společnost ještě kromě srážkové daně řešit u auta odvod DPH stejně jako by to bylo u prodeje ? Děkuji ještě jednou za Vaši poradnu. Rita P."
      Odpověď:

Ano, společnost bude muset odvést DPH z ceny obvyklé.

Toto DPH nebude nákladem společnosti, ale součástí rozdělovaného zisku, takže bych o něm účtoval opět na 428 / 343. pb

• 10. 4. 2018 11:53

HankaH. (neregistrovaný) 212.24.148.---

Díky za reakci, jen bych potřebovala vědět, na základě jakého ustanovení zákona o DPH se bude DPH odvádět. Nikde jsem to nenašla.
      H.

• 10. 4. 2018 12:16

Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

to vám neřeknu, našla jsem to v netu v daňovém poradenství

• 10. 4. 2018 12:21

HankaH. (neregistrovaný) 212.24.148.---

Stejně děkuji.
      H.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).