Hlavní navigace

Podíl na zisku v nepeněžní formě a DPH?

  • (neregistrovaný) 212.24.148.---

    10. 4. 2018 6:19

    Je podíl na zisku společníka s.r.o. vyplacený v nepeněžní formě (osobní automobil) předmětem DPH? V § 13 odst. 4 c) jsou uvedeny pouze vypořádací podíl na obchod. korporaci a podíl na likvidačním zůstatku. Podíl na zisku jsem nikde nenašla, předpokládám tedy, že by to do DPH spadnout nemělo. Pokud s tím máte zkušenost, budu ráda za každé info. Díky H.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 10. 4. 2018 11:41

      Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

      Re: Podíl na zisku v nepeněžní formě a D
      Otázka:


      DPH a rozdělení zisku nepeněžním plněním

      "Dobrý den poradno :-) Chtěla bych Vám poděkovat za Vaši odpověď na moji otázku. Bohužel jsem se v otázce zapomněla zeptat na jednu věc... Dotaz se týkal právnické osoby a zda si společník může vyplatit podíl na zisku kromě peněz i autem. Protože to je možné a když to tedy tak udělám, bude muset společnost ještě kromě srážkové daně řešit u auta odvod DPH stejně jako by to bylo u prodeje ? Děkuji ještě jednou za Vaši poradnu. Rita P."
      Odpověď:

      Ano, společnost bude muset odvést DPH z ceny obvyklé.

      Toto DPH nebude nákladem společnosti, ale součástí rozdělovaného zisku, takže bych o něm účtoval opět na 428 / 343. pb

    • 10. 4. 2018 11:53

      HankaH. (neregistrovaný) 212.24.148.---

      Re: Podíl na zisku v nepeněžní formě a D
      Díky za reakci, jen bych potřebovala vědět, na základě jakého ustanovení zákona o DPH se bude DPH odvádět. Nikde jsem to nenašla.
      H.

    • 10. 4. 2018 12:16

      Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

      Re: Podíl na zisku v nepeněžní formě a D
      to vám neřeknu, našla jsem to v netu v daňovém poradenství

    • 10. 4. 2018 12:21

      HankaH. (neregistrovaný) 212.24.148.---

      Re: Podíl na zisku v nepeněžní formě a D
      Stejně děkuji.
      H.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).