Hlavní navigace

Silniční daň-nákup auta v průběhu měsíce

  • (neregistrovaný) 37.221.244.---

    11. 4. 2018 7:03

    Dobrý den, do firmy jsme koupili nákladní auto dne 29.3.2018, tento den proběhl i přepis v technickém průkazu.
    z § 8 odst.2 zák.o silniční dani mi vychází, že silniční daň za březen musíme platit už my. Je to prosím tak, i když jsme vlastně s autem ani nevyjeli? Předchozí majitel byl také plátcem silniční daně.
    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 4. 2018 7:29

      Hanka (neregistrovaný) 62.209.225.---

      Re: silniční daň-nákup auta v průběhu mě
      zkuste se s prodávajícím domluvit na vystavení potvrzení, že za měsíc březen uhradí silniční daň on.

    • 11. 4. 2018 7:32

      allli

      Re: silniční daň-nákup auta v průběhu mě
      a to FÚ bude stačit potvrzení, když dle §8 zákona o dani silniční by měl platit nový majitel?

    • 11. 4. 2018 7:33

      Jana... (neregistrovaný) 37.221.244.---

      Re: silniční daň-nákup auta v průběhu mě
      Jen upřesním, jedná se o NA nad 3,5 tuny, jsem OSVČ

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).