Hlavní navigace

Invalidní důchodce x starobní důchod

• (neregistrovaný) 2001:1ae9:6f:----:----:----:----:----

16. 4. 2018 9:41

Prosím o radu, mám pani,která mi v březnu 2018 odešla do starobního důchodu, předtím tím uplatňovala slevu na invaliditu. Potvrzení které mám je z roku 2013, kde je napsáno, že invalidita vznikla v roce 2006 a platnost posudku: trvale. Mám teď po ní ještě něco chtít, abych jí mohla nadále uplatňovat slevu na ID? Děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 16. 4. 2018 10:06

xJ (neregistrovaný) 46.167.230.---

Re: invalidní důchodce x starobní důchod
      zákon o daních z příjmů § 38l
      Způsob prokazování nároku na odečet nezdanitelné části základu daně, slevy na dani podle § 35ba a daňového zvýhodnění z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti u plátce daně
      odst.2) Nárok na poskytnutí slevy na dani podle § 35ba při stanovení daně nebo záloh prokazuje poplatník plátci daně

c) potvrzením správce daně příslušného podle místa bydliště poplatníka o tom, že poplatník pobírá jiný důchod z důchodového pojištění, u něhož jednou z podmínek přiznání je, že je invalidní ve třetím stupni, nebo o tom, že mu zanikl nárok na invalidní důchod pro invaliditu prvního, druhého nebo třetího stupně z důvodu souběhu nároku na výplatu invalidního důchodu a starobního důchodu, anebo je-li poplatník invalidní ve třetím stupni, avšak jeho žádost o invalidní důchod pro invaliditu třetího stupně byla zamítnuta z jiných důvodů než proto, že není invalidní ve třetím stupni,

• 16. 4. 2018 10:15

jasná. (neregistrovaný) 91.139.11.---

Re: invalidní důchodce x starobní důchod
      Doufám, že pro slevu na invaliditu máte doložené ,,rozhodnutí o přiznání invalidního důchodu,,. Potvrzení o invaliditě pro uplatnění slevy na dani je nedostačující. Pokud by nadále zaměstnankyně chtěla uplatňovat slevu na invaliditu musela by na napsat na OSSZ, aby ji vydali potvrzení, že je nadále invalidní, invalidní důchod, že zanikl z důvodu souběhu starobního důchodu. A s tímto potvrzením by musela na FÚ, který by vydal potvrzení, že může nadále pobírat slevu na invaliditu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).