Hlavní navigace

Zrušení ve zkušební době

 • (neregistrovaný) 85.115.35.---

  18. 4. 2018 16:43

  Dobrý den, chceme se rozejít s problémovým zaměstnancem ve zkušební době. Chci se zeptat, co všechno ho může napadnout? Pokud nepodepíše ZvZD, podepíší svědkové. Může se hodit zpětně marod? Jinak mě nic nenapadá, ale ráda bych byla připravena. Děkuji za názory!

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 18. 4. 2018 17:00

   Kara

   Re: Zrušení ve zkušební době
   Jestli mu chcete zrušit pracovní poměr ve zkušební době, tak to udělejte rychle, než se fakt hodí marod, protože pak byste mu sice také mohli poměr zrušit, ale až po uplynutí 14 dnů nemoci.
   Takže nejlépe mu předat zrušení v den skončení s tím, že tím dnem končí jeho pracovní poměr, předávejte mu to před svědky, kteří případně dosvědčí, že odmítl zrušení převzít, kdy mu bylo předáváno a nejlépe i v kolik hodin. Pokud neodmítne převzít a podepíše převzetí, tak tam čas převzetí také uveďte.
   To pro jistotu, kdyby se sebral a šel k lékaři pro neschopenku, aby bylo jasno, že jste mu to předali ještě předtím a ne až poté, co mu byla neschopenka vystavena (protože to už by byl nemocný a vlastně byste mu zrušení předat nemohli). Pokud mu zrušení předáte před vystavením neschopenky, pak bude vše v pořádku a pracovní poměr skončí Vámi určeným dnem.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).