Hlavní navigace

Potvrzení příjmu pro banku

• (neregistrovaný) 195.243.99.---

19. 4. 2018 7:45

Dobrý den,
    chtěla bych se zeptat, pokud vyplňuji potvrzení pro banku a banka chce čistý příjem, mám uvádět čistý příjem i s daňovým zvýhodněním?

Moc děkuji za odpověď.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 4. 2018 7:50

jasná. (neregistrovaný) 91.139.11.---

Re: Potvrzení příjmu pro banku
      Já ho tam uvádím a napíšu k tomu poznámku ,,včetně daňového bonusu,,.

• 19. 4. 2018 8:04

VEROKO (neregistrovaný) 195.243.99.---

Já jsem do potvrzení uvedla čistý příjem bez daňového zvýhodnění a včera mi banka ohledně toho volala jak je možné, že paní chodí na účet více pěněz než jsem uvedla, vysvětlila jsem, že jde o daňové zvýhodnění. Paní jsem řekla, že potvrzení vystavím, ale bude u čistého příjmu poznámka, že se jedná o příjem s daňovým zvýhodněním. Paní nějak neměla ani potuchy co daňové zvýhodnění je a zrovna 2x příjemná nebyla. Nevíte o nějakém zákoně či vyhlášce na kterou bych se mohla odkázat, že jsem to uvedla dobře ?

• 19. 4. 2018 8:09

jasná. (neregistrovaný) 91.139.11.---

Banky zajímá, kolik peněz dostane zaměstnanec za měsíc, aby věděli, zda je schopen měsíčně splácet určitý obnos. Víc je nezajímá. Proto i ve výpočtu průměrné mzdy nepostupujete standardně, ale pouze vypočtete aritmetický průměr, i když my mzdovky víte, že to není správná průměrná mzda.

• 19. 4. 2018 8:50

katka2 (neregistrovaný) 81.40.141.---

Oni nechtějí mzdu, oni chtějí příjem. Příjem je to, co jsem přijal.
      Žádný zákon neupravuje vyplňování kolonek pro banku. Co banka, to formulář.

• 19. 4. 2018 9:02

VEROKO (neregistrovaný) 195.243.99.---

Právě, vemte si, že ve firmě máme dotované stravování a někdo si bere jídlo i jídlo pro rodinu aby nemuseli vařit, srážky za stravování se odečítají z příjmu a tutíž výplata na účet je třeba o cca 2000 menší z důvodu srážky za stravování. To je ten stejný případ. :D někomu budu vyplňovat průměr z čistého příjmu a někomu průměr z výplaty na účet.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).