Hlavní navigace

Exekuční příkaz a odevzdání na OSSZ.

  • (neregistrovaný)

    20. 4. 2018 14:46

    Dobrý den, můžete mi prosím poradit? Máme zaměstnance, kterému provádíme srážky ze mzdy. Dověděla jsem se, že je potřeba něco odevzdat i na OSSZ, pro případ, že by se srážka mohla srazit i z nemocenské.
    Mám jen kopii exekučního příkazu. Stačí toto podat na podatelně spolu s dopisem ke kterému zaměstnavateli a zaměstnanci tento příkaz patří? Nebo je tam potřeba dodat něco jiného? Děkuji. Xeňa

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 4. 2018 15:00

      xJ (neregistrovaný)

      Re: Exekuční příkaz a odevzdání na OSSZ.
      Z pokynů k vyplnění:
      Provádění srážky v rámci exekučního nebo insolvenčního řízení (A/N) - užívá se logická hodnota ANO/NE k uvedení, že zaměstnanci je/není v rámci exekučního nebo insolvenčního řízení prováděna srážka ze mzdy, platu nebo odměny. Pokud je logická hodnota ANO, je zaměstnavatel povinen zaslat současně kopie právních titulů (např. usnesení o
      nařízení výkonu rozhodnutí, exekučního příkazu nebo kopie usnesení o způsobu řešení úpadku dlužníka), sdělení pořadí pohledávek, sdělení výše dosud provedených srážek, sdělení počtu vyživovaných osob a sdělení, jaká část základní částky nemá být OSSZ sražena.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).