Re: Elektronické zasílání výplatních lís
Myslím, že souhlas není potřeba protože existuje právní důvod pro zpracování osobních údajů- firma z docházky čerpá podklady pro zpacování mezd. Výplatní lístky budou upraveny dodavatelem mzdových sw tak, aby citlivé údaje nebyly vidět, takže podle mne také nebude zapotřebí souhlas.
Re: Elektronické zasílání výplatních lís
Ale pro GDPR není otázkou, jak bude upraven mzdový SW, ale zda zaměstnavatel má souhlas od zaměstnance, že mu může posílat zaheslovanou výplatní pásku na jeho soukromý email. A k evidenci soukromé emailové adresy zaměstnance potřebuje mít zaměstnavatel souhlas. Zaheslování (ochrana) výplatní pásky je zajistěno SW.
Re: Elektronické zasílání výplatních lís
My máme od února nově pásky emailem, když se zaměstnanec pro to rozhodne, podepisuje se souhlas a uvádí se mailová adresa a heslo pro zasílání.
Re: Elektronické zasílání výplatních lís
>>>>Dobrý den, naše firma chce zavést elektronický
>>>>docházkový systém kde si zaměstnanec po zadání svého
>>>>hesla
>>>>jednak zaeviduje svůj příchod nebo odchod a rovněž
>>>>může
>>>>zkontrolovat veškeré své vedené osobní údaje včetně
>>>>svých výplatních lístků. (k těmto údajům by měl
>>>>přístup
>>>>pouze zaměstnanec v rámci zadaného hesla). Má otázka
>>>>a
>>>>zároveň prosba o váš názor je, zda podle ZP toto
>>>>stačí
>>>>ke splnění povinnosti vydat výplatní lístek a
>>>>nepotřebuje souhlas každého zaměstnance k
>>>>elektr.evidenci. a
>>>>druhá část otázky, zda v případě kdyby se obě strany
>>>>dohodli s posíláním výpl.lístku na e-mail zaměstnance
>>>>zda k tomu musí mít jeho souhlas. Přečetla jsem si
>>>>toho
>>>>celkem dost, ale vzhledem k vydání GDPR se pro
>>>>některé
>>>>názory různí.
>>>>Moc vám děkuji.
>>>Myslím, že souhlas není potřeba protože existuje
>>>právní důvod pro zpracování osobních údajů- firma z
>>>docházky čerpá podklady pro zpacování mezd. Výplatní
>>>lístky
>>>budou upraveny dodavatelem mzdových sw tak, aby
>>>citlivé
>>>údaje nebyly vidět, takže podle mne také nebude
>>>zapotřebí souhlas.
>>Ale pro GDPR není otázkou, jak bude upraven mzdový
>>SW,
>>ale zda zaměstnavatel má souhlas od zaměstnance, že
>>mu
>>může posílat zaheslovanou výplatní pásku na jeho
>>soukromý email. A k evidenci soukromé emailové adresy
>>zaměstnance potřebuje mít zaměstnavatel souhlas.
>>Zaheslování (ochrana) výplatní pásky je zajistěno SW.
>
>My máme od února nově pásky emailem, když se
>zaměstnanec pro to rozhodne, podepisuje se souhlas a uvádí se
>mailová adresa a heslo pro zasílání.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Nájemní smlouva nebytových prostor: Máme vzor ke stažení
Nejtěžší období přichází těsně před důchodem. Tisíce lidí přijdou o práci
Tropické teploty jsou tady. Pro zaměstnavatele začínají platit důležitá pravidla
Rodinná firma: Časovaná bomba, které nikdo nevěnuje pozornost
Spouští se předregistrace pro zaměstnance s nástupem od července 2026
Pozor na podvodné faktury: Vydávají se za Živéfirmy.cz a šíří falešné výzvy k úhradě
25. 4. 2018 14:04
Dobrý den, naše firma chce zavést elektronický docházkový systém kde si zaměstnanec po zadání svého hesla jednak zaeviduje svůj příchod nebo odchod a rovněž může zkontrolovat veškeré své vedené osobní údaje včetně svých výplatních lístků. (k těmto údajům by měl přístup pouze zaměstnanec v rámci zadaného hesla). Má otázka a zároveň prosba o váš názor je, zda podle ZP toto stačí ke splnění povinnosti vydat výplatní lístek a nepotřebuje souhlas každého zaměstnance k elektr.evidenci. a druhá část otázky, zda v případě kdyby se obě strany dohodli s posíláním výpl.lístku na e-mail zaměstnance zda k tomu musí mít jeho souhlas. Přečetla jsem si toho celkem dost, ale vzhledem k vydání GDPR se pro některé názory různí.
Moc vám děkuji.