Hlavní navigace

Darování podílu nemovitosti

  • (neregistrovaný) 94.247.36.---

    2. 5. 2018 15:17

    Dobrý den,
    jsem spoluvlastníkem bytové jednotky a tento můj podíl bych chtěla nějak darovat, bezúplatně převést na druhého spoluvlastníka, tak aby vlastnil celou nemovitost. Nebude to za úplatu. Samozřejmě hledáme co nejméně bolestný způsob z pohledu daní. Jaké mám možnosti a případně které dani tento převod podléhá? Nejsem už jako jeho družka, nejsem v příbuzenském vztahu.Nemovitost máme už 5let ve spoluvlastnictví.Na nemovitosti je břemeno hypoteční banky.Nejsem spoludlužník, jen spoluvlastník. Mockrát děkuji za pomoc.
    S pozdravem
    Michaela

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 5. 2018 17:12

      vladík (neregistrovaný) 77.236.201.---

      Re: darování podílu nemovitosti
      bude-li to bezúplatný příjem není důležité, jak dlouho jste vlastnili,ale osvobozeno od daně z příjmů ( která nahradila daň darovací ) bude mít obdarovaný pouze v případě uvedeném v § 10 ZDP- tedy když jste s ním žila nejméně po dobu 1 roku bezprostředně před tím ve společné domácnosti a z tohoto důvodu pečoval o domácnost nebo byl na vás odkázán výživou, a na vás bude toto prokázat případné kontrole...jiná daň se vás netýká

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).