Hlavní navigace

S.r.o. - fixní náklady na provoz

• (neregistrovaný) 212.47.167.---

3. 5. 2018 12:33

Dobrý den,

rád bych se zeptal, jaké jsou minimální roční náklady na provoz s.r.o. Pokud vycházíme z teoretické situace 0,- zisk, 0,- obrat. Pominemeli i povinnost vést daňovou evidenci (tedy případné náklady na externí zpracování). Zajímá mě čistě otázka daní, záloh na soc. zdravotní pojištění či nějaké další fixní náklady provozu společnosti a své vlastní fyzické osoby. Pokud budu jako jediný společník, jaké povinné zálohy musím platit tak jako tak platit? A co když mám trvalý pobyt v zahraničí a jsem odhlášený z českého systému zdravotnictví? Případně, když se nechám od s.r.o. "zaměstnat", změní se situace nějak? A ještě, jak je to s povinností platit silniční daň v případě nulového zisku?

Předem moc děkuji za odpověď.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 5. 2018 13:08

mirka..p (neregistrovaný) 77.78.85.---

Re: S.r.o. - fixní náklady na provoz
      1) s.r.o. NIKDY nemůže vést daňovou evidenci
      2) pokud nebudete ve své s.r.o. zaměstnaný, žádné platby se neprování, pokud se zaměstnáte, musíte si vyplácet mzdu a z ní odvádět pojistné a daň
      3)pokud nebudete zaměstnancem - ZP byste si měl platit sám za sebe jako fyzická osoba, nikoli z prostředků s.r.o. - jak je to, když jste dlouhodobě v zahraničí nevím
      4) silniční daň se platí, jen - je li v majetku společnosti vozidlo, které silniční dani podléhá a to se pak platí i u nulového zisku

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).